Kupił kontrakty na bitcoiny warte miliony i natychmiast je sprzedał | 300 tys. $ opłat w 2 godziny!

Co sprawia, że człowiek otwiera pozycje kupna na bitcoiny warte miliony dolarów? Logicznie rzecz ujmując zapewne chęć osiągnięcia zysku. Ten przypadek jest jednak co najmniej dziwny.

W ubiegły piątek pewien człowiek otwierał wiele razy pozycje kupna kontraktów BTC wartych równo milion dolarów na Bitmexie. Nie byłoby w tym może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że te miliony zostały upłynnione na rynku praktycznie natychmiast po zaksięgowaniu ostatniej transzy. Tym sposobem nasz bohater „przehulał” 300 000$ w opłatach transakcyjnych w przeciągu niespełna 2 godzin.

Sytuacja przedstawiała się następująco:

hulanka na bitmexie bitcoiny warte miliony
źródło: tutaj

Idźmy dalej. Przepalenie takiej kwoty pieniędzy mogłoby wydawać się nawet sensowne, gdyby tylko szła za tym jakaś logika i rynek zostałby zmanipulowany w znaczący sposób. Niestety do niczego takiego nie doszło. Co prawda, cena wzrosła wówczas do poziomu 7000 dolarów. Cała ta sytuacja daje do myślenia, że być może milioner chciał po prostu, by cena przez chwile znalazła się na tym poziomie… Ale w jakim celu?

bitcoiny warte miliony
Wykres BTC USD od TradingView

Wieloryb hazardzista?

Kto stoi za bitcoinową hulanką na Bitmexie? Tego do końca nie wiadomo aczkolwiek możemy się tego domyślać. Czy był to bullwhale, o którym ostatnio tak głośno w sieci? Czy @JOE007 – bo o nim mowa – to szalony geniusz a może największy bitcoinowy hazardzista w historii?

Kontrakty na bitcoiny warte miliony, czyli przypadek @JOE007

Pamiętacie, jak w zeszłym tygodniu informowaliśmy o ty, że longi na Bitfinex osiągnęły ATH? Cóż, od tamtej pory rosły dalej:

longi na bitmexiebitcoiny warte miliony
Wykres BTC USD od TradingView

Tytułem przypomnienia:

@JOE007 trzymał w longach blisko 20 000 BTC najwyraźniej drwiąc sobie z kryptowalutowych niedźwiedzi. 24 listopada, kiedy pozycje long zaczęły się kumulować, cena BTC kształtowała się na poziomie około 6800 $. Jak tylko cena BTC zbliżyła się do 6500 dolarów, Joe007 odnotował w stratę w wysokości około 25 milionów $.

strata 20 milionówbitcoiny warte miliony
źródło: tutaj

Jaki jest cel działań @JOE007?

Trustnodes usnuło niedawno interesującą teorię na ten temat. Jej punktem wyjścia jest walka rekinów z Wall Street oraz bitcoinowych geeków – bardzo bogatych geeków.

Autor artykułu zaznacza, że to oczywiście jedynie ułomna teoria i spekulacja. Może się jednak wydawać, ze motywy Wall Street są relatywnie proste i oczywiste – kup bitcoiny, po czym szortuj je na giełdzie.

Wypłaty około 12 milionów dolarów dziennie to przecież niemało. Hazard, który wynosi 100 milionów dolarów w celu bankructwa manipulatorów z Wall Street? Może to oczywiście być wyłącznie czysta fantazja.

Warto zauważyć, że wojna toczy się z wykorzystaniem bitcoin, a nie FIAT. Bankowcy potrzebują bitcoinów, aby mieć wpływ na cenę, która jest ustalana na giełdach spot, takich jak Coinbase, a nie na CME. Mogą produkować tyle FIAT-ów, ile chcą i używają ich do zakupu bitcoinów.

A co z możliwością korzystania z rachunków bankowych bankierów? Przecież wszystko jest w Internecie. Jacyś hakerzy mogą wiedzieć, co robią bankierzy, zwłaszcza dlatego, że ich księgi rachunkowe są jasne i czytelne dla tych, którzy mają do nich dostęp.

Tu pojawia się ciekawe pytanie. Czy to nie jest trochę tak, że hakerzy hakują hakerów? Trustnodes zastanawia się, czy w tej sytuacji działania „wywrotowych bitcoinowców” nie są po prostu działaniami obronnymi?

Może @JOE007 po prostu świetnie się bawi, bo go na to stać?

Zejdźmy na ziemię i wróćmy jeszcze na moment do @JOE007. Pamiętacie niedawną propozycję zakładu pomiędzy „sympatykiem Dogecoina” Samu a Joe007?

Obydwaj zgodzili się obstawić przyszłą cenę BTC na czas 12 grudnia, godz. 13:00 UTC. Samu zgodził się zapłacić Joe 5 milionów DOGE (około 11 000 USD), jeśli BTC znalazłby się powyżej 7 100 USD. Z kolei Joe zgodził się zapłacić Samu taką samą kwota, jeśli cena BTC byłaby niższa niż 7 100 USD.

Jeśli nie pamiętacie, co z tego wyszło i kto wygrał zakład, koniecznie przeczytajcie poniższy wpis:

PS. Wczoraj w sieci pojawił się wpis, w którym @JOE007 przedstawił poniekąd „swój sposób na rynek”. Przeczytajcie. Jako pewnego rodzaju smaczek nadmienimy tylko, że według niego…

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Zachęcamy również do głosowania w nominacjach do nagród Nexus 2019. Oddaj swój głos już teraz i weź udział w losowaniu kryptowalutowych gadżetów!

Komentarze