Rekordowy wzrost longów na Bitfinex | Ktoś tu będzie pompował BTC?

Liczba zleceń kupna BTC (long) na giełdzie Bitfinex odnotowała, w przeciągu ostatnich pięciu dni, najwyższe wyniki w historii. Interesujące, że działo się to w obliczu spadku rynku kryptowaluty, która przez ostatnie dni straciła około 10% swojej wartości. O czym może świadczyć wzrost longów na Bitfinex?

Gwałtowny spadek cen z 17 grudnia nie spowodował zmniejszenia ilości pozycji długich. Czy jakiś wieloryb lub kilka wielorybów, które zebrały bitcoiny po niższych cenach, szykują się do przeprowadzenia znacznej pompy cenowej?

Wzrost longów na Bitfinex

@themooncarl nie może uwierzyć w to, co pokazuje wykres longów na Bitfinexie, których przybywa stale już od 24 listopada:

https://twitter.com/themooncarl/status/1207207595112648704

Jest to rzeczywiście niecodzienna sytuacja. W obliczu spadającej ceny pojawiło się jednak mnóstwo nowych zleceń kupna. Początkowo wywołało to obawy przed long squeeze – działaniem, w którym na skutek spadającej ceny inwestorzy zamykają swoje pozycje long. W konsekwencji prowadzi to do jeszcze wyraźniejszego spadku ceny aktywów.

Jednak inwestorzy nie zawsze poddają się strachowi i sprzedają. W analizowanym tutaj przypadku inicjatorzy pozycji długich utrzymują, a nawet zwiększają ich udział w towarzystwie niższych cen BTC. Dlatego też wydaje się, że ryzyko long squeeze jest minimalne.

Kolejną logiczną przesłanką jest to, że wieloryb lub kilka wielorybów, konsoliduje zamówienia w celu zakupu bitcoinów po niższych cenach przed podniesieniem wartości rynku. Trader @filbfilb stwierdził jednak, że jest to ryzykowna teoria biorąc pod uwagę bardzo szybki i silny spadek ceny.

Wczoraj, w okolicach godziny 14:00, kurs BTC zanotował niewielki ruch w górę z przyzwoitym wolumenem, zwiększając swoją wartość o 4,5% w nieco ponad godzinę. W przypadku, gdyby miał to być to początek wspomnianej pompy, taka taktyka mogłaby się powieść. Jednakże wspomniany wzrost blednie w obliczu skali trwającej aktualnie obniżki cen.

bitfinex bitcoin 19-12-2019
Kurs BTC USD Bitfinex od TradingView

Pamiętajmy, że dzienny wymiar obrotu na Bitfinex wynosi około 27 milionów USD. Jest to znaczący udział ze strony giełdy, która jest piątą co do wielkości pod względem wolumenu obrotu. Dlatego też, jak zauważają komentatorzy, wzrost ilości pozycji długich może zwiastować masywne ruch ceny.

BTC longi na bitfinex

Jakie są Twoje odczucia w związku z tym tematem? Czy wieloryby szykują się na żer? Zapraszamy do dyskusji.

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Zachęcamy również do głosowania w nominacjach do nagród Nexus 2019. Oddaj swój głos już teraz i weź udział w losowaniu kryptowalutowych gadżetów!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx