Spadki na rynku kryptowalut | Jest już nawet „pierwszy winny”

Spadki na rynku kryptowalut. Kurs bitcoina zameldował się wczoraj poniżej 7000 $. Cena BTC spadła o ponad 3% w ciągu ostatnich 8 godzin. Spadł nie tylko bitcoin. Czy rynek ma jeszcze więcej do stracenia?

Bitcoin stracił 3,4% swojej wartości w ciągu ostatnich 8 godzin obniżając loty z 7 092 USD do poziomu 6 852 USD. Co ciekawe, spadkowi towarzyszył znaczny wzrost wolumenu. W przeciągu ostatnich 24 godzin wzrósł on o 9,7% – do 19,2 mld USD – w porównaniu do jego średniej z ostatnich 7 dni.

BTCUSD 17-12-2019 od tradingview spadki na rynku kryptowalut
Wykres 1-godzinny BTC USD od Trading View

Spadki na rynku kryptowalut i ich implikacje

Zgodnie z doniesieniami Datamish, w ciągu ostatnich 24 godzin, na BitMEX-ie doszło do zlikwidowania pozycji długich o wartości 44,5 mln USD i blisko 2,8 mln USD w pozycjach krótkich. Dodatkowo, longi na Bitfinex odnotowały gwałtowny wzrost, a łączna liczba takich pozycji BTC wzrosła do 44 000 BTC.

BTC longi
źródło: Datamish

Całkowita kapitalizacja rynkowa spadła z 194 miliardów dolarów do około 188 miliardów dolarów, co stanowi stratę 3,1% w ramach całego rynku kryptowalut. Pomimo spadku BTC, jego dominacja wciąż rosła, zwiększając się z 66,44% do 66,88%.

spadki na rynku kryptowalut
źródło: Coin360

Niezrealizowane zyski

W tej chwili większość adresów Bitcoin nadal notuje niezrealizowane zyski z ceny zakupu. Największa liczba inwestorów kupiła BTC po cenie od 950 do 4 400 USD.

kryptowaluty
źródło: IntoTheBlock

Jak pokazują dane z IntoTheBlock, 54,3% adresów nadal znajduje się w stanie „in the money”. Coin Metrics potwierdza ten ogląd sytuacji, a średnia cena, którą nabywcy zapłacili za bitcoina, spadła do 5600 USD.

realizowana cena btc
źródło: Coin Metrics

Wymiar ceny, o którym mowa powyżej, nadal spada. Może to wskazywać na fakt, że coraz więcej adresów sprzedaje swoje monety ze stratą.

Pierwszy winny?

W swoim najnowszym raporcie Chainalysis stwierdziło, że na rynek może zostać wrzuconych 20 000 bitcoinów z PlusToken. Co ciekawe, artykuł ukazał się dosłownie kilka godzin przed wczorajszymi spadkami na rynku kryptowalut.

PlusToken opierał się na schemacie Ponziego, który obiecywał swoim inwestorom ogromne zyski.

Jak donosi Ciphertrace, inwestorzy stracili na scamie około 2,9 miliarda dolarów

Chainalysis twierdzi, że oszuści, którzy pomogli stworzyć token używają teraz mikserów, które łączą różne strumienie kryptowaluty, aby utrudnić śledzenie ścieżki, którą płyną środki.

Oszuści z PlusToken sprzedali, jak do tej pory, około 25 000 BTC za pomocą giełd, które pozwalają ludziom negocjować oferty kupna-sprzedaży poza rynkiem (OTC).

Jak Wy zapatrujecie się na tę sprawę?

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Zachęcamy również do głosowania w nominacjach do nagród Nexus 2019. Oddaj swój głos już teraz i weź udział w losowaniu kryptowalutowych gadżetów!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx