Warren Buffett o BTC: „Nie mam żadnych bitcoinów i nigdy nie będę miał”

4 682

Warren Buffett, legendarny inwestor, CEO Berkshire Hathaway zadeklarował, że nigdy nie będzie posiadał żadnej kryptowaluty. Takie „śluby” złożył podczas wyemitowanego wczoraj wywiadu na CNBC Squawk Box. Warren Buffet o BTC? Miliarder utrzymuje swoją wieloletnią pogardę dla cyfrowej waluty. Nie potwierdził też, że otrzymał jakiekolwiek BTC od Justina Suna podczas niedawnego, charytatywnego lunchu.

Buffett zdecydowanie odżegnuje się od bitcoina i każdej innej kryptowaluty. Ostatnia, niepochlebna opinia z ust „wyroczni z Omaha” padła wczoraj w CNBC.

„Kryptowaluty w zasadzie nie mają wartości”

Jak zapewne pamiętacie, niedawno doszło ostatecznie do lunchu, który Warren Buffettt zjadł wspólnie z Justinem Sunem i kilkoma innymi osobami. Był to charytatywny lunch, który Sun wylicytował za kwotę 4,5 miliona dolarów.

Buffett potwierdził swoje dotychczasowe zdanie na temat bitcoina. Gdy z ust prowadzącej padło pytanie, czy cokolwiek zmieniło się w postrzeganiu BTC od czasu lunchu z Justinem Sunem i jego towarzyszami, odpowiedział:

„Cóż, powiedziałbym tak: kiedy przyszli Justin i czwórka przyjaciół, zachowywali się nienagannie, spędziliśmy dobre trzy i pół godziny przy obiedzie a wszystko to była bardzo przyjacielska wymiana pomysłów. Jednak kryptowaluty w zasadzie nie mają wartości, niczego nie produkują. Możesz więc zaglądać do swojego małego rejestru przez następne 20 lat, a on Ci powie, że masz x tej kryptowaluty lub innej. Kryptowaluta nie rozmnaża się. Niczego nie dostarcza. Nie może wysłać Ci czeku. Nie może nic zrobić. Masz nadzieję, że ktoś inny przyjdzie i zapłaci ci za to więcej pieniędzy. Ale wtedy ta osoba ma problem. W kategoriach wartości – zero.”

Warren Buffett o BTC: „Nie mam bitcoinów”

No właśnie. Prowadząca program zasugerowała, że przecież Sun dał Buffettowi trochę BTC. Zapytała go, jak to jest być właścicielem bitcoina. W odpowiedzi na to pytanie Buffett zdementował, jakoby miał posiadać BTC lub jakąkolwiek inną kryptowalutę. Na nagraniu rozmowy można odnieść wrażenie że pytanie lekko go zaskoczyło i minęła chwila, zanim udzielił odpowiedzi na pytanie dziennikarki:

„Uh – nie mam bitcoinów. Nie posiadam żadnej kryptowaluty, nigdy nie będę żadnej posiadał. I w końcu mogę założyć walutę Warren. Może uda mi się to zrobić i powiem, że będzie ich tylko 21 milionów. Ty możesz mieć ode mnie mały arkusz tej księgi, który potwierdza, że ją masz i możesz ją mieć po mojej śmierci. Ale nie możesz nic z tym zrobić, oprócz sprzedania tego komuś innemu.”

Co Buffett zrobił z BTC od Justina Suna? Czy w ogóle je otrzymał?

W związku z taką reakcją można zastanawiać, się, co Warren Buffet zrobił z BTC, które przy okazji charytatywnego lunchu ofiarował mu Justin Sun? Sprzedał? Sun nie powiedział Prawdy? A może sam Buffett wstydzi się przyznać, że je ma?

Z odpowiedzią na te pytania spieszy sam Justin Sun:

Warren Buffett dotychczas praktycznie tylko krytykował bitcoina. Wcześniej nazywał BTC złudzeniem i „prawdopodobnie trutką na szczury do kwadratu”. Miliarder podkreślał również, że bitcoiny nie są powszechnie używane przez firmy i sugerował, że jego głównym zastosowaniem jest narzędzie do przenoszenia dużych kwot nielegalnych pieniędzy.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze