Rekordowa cena Bitcoina: kolejne ATH w jednym roku!

2 596

Zaledwie pół roku zajęło najstarszej kryptowalucie osiągnięcie nowego historycznego maksimum. Na razie cena po raz pierwszy przekroczyła 66 000 USD, ale na tym prawdopodobnie się nie skończy.

Poprzednie ATH miało miejsce 14 kwietnia 2021 r., kiedy to Bitcoin sięgnął 64 804 dolarów (kurs według serwisu CoinGecko). Tym samym dzisiejszy rekord jest już drugim ATH odnotowanym w tym roku.

Bitcoin po 66 000 dolarów

Bycze nastroje można był zaobserwować już od kilku tygodni, zwłaszcza że w ciągu ostatnich 30 dni kurs Bitcoina wzrósł o ponad 40%. W artykule Cena bitcoina notuje najwyższe tygodniowe zamknięcie w historii, który został opublikowany na łamach BitHub w dniu 18 kwietnia, opisywaliśmy, jaki wpływ na kurs kryptowaluty może mieć ta oznaka wzmocnienia zwyżkowego momentum.

Co wpłynęło na rekordową cenę Bitcoina?

Dodając do tego takie wiadomości jak to, że inwestorzy instytucjonalni wykazują zainteresowanie Bitcoinem i 19 października startuje bitcoinowy ETF od ProShares, dzisiejsze ATH wydaje się czymś naturalnym. Nie da się jednak zaprzeczyć, że jest to duży powód do radości nie tylko dla inwestorów, ale również dla wszystkich entuzjastów kryptowalut.

Do ilu wzrośnie Bitcoin?

Przebicie ATH sprawia, że kurs kryptowaluty znajduje się na poziomach, których nigdy wcześniej nie odnotowano. Tym samym trudno jest wykorzystać analizę techniczną do oszacowania poziomu dalszych wzrostów. Zamiast tego warto zainteresować się tym, co jeszcze może wpłynąć na cenę kryptowaluty. Kluczowy może okazać się wskaźnik on-chain związany z nastrojami inwestorów (więcej informacji znajdziesz w artykule: Oto paliwo, które zasili paraboliczny rajd bitcoina).

Inwestorzy słabej wiary

Jak na razie wielu z nich nie wierzyło, że kurs BTC wzrośnie ponad dotychczasowe ATH, co oznacza niski poziom podekscytowania rynkiem. Skoro jednak ATH zostało właśnie przebite, wielu inwestorów zacznie niebawem odczuwać FOMO i działać pod wpływem emocji. To natomiast może się przełożyć na duży napływ gotówki na rynek kryptowalut i przyczynić do dalszych wzrostów.

Co sądzisz o przebiciu kolejnego ATH w tym roku? Spodziewałeś się tak szybkiego wzrostu kursu, czy raczej oczekiwałeś spadków?

Komentarze