Popularni analitycy zaczynają przepowiadać hossę na rynku krypto

5 828

Trwające obecnie wzrosty na BTC sprawiły, że bycze nastroje widać już nie tylko wśród inwestorów, a coraz więcej popularnych analityków zaczyna przepowiadać hossę. Czy jednak rzeczywiście czekają nas już tylko wzrosty?

Sprawdź, co na temat aktualnej sytuacji sądzą popularne osoby ze świata krypto.

Bitcoin to the Moon

Kilka godzin temu informowaliśmy, że Bitcoin osiąga po raz pierwszy w roku poziom 47500 $. W międzyczasie najstarsza kryptowaluta przebiła na chwilę 48 000 dolarów (w chwili pisania artykułu kurs wynosi 47 934 USD).

Nawet jeżeli ktoś nie śledzi na co dzień rynku, to wystarczy spojrzeć na wykres kursu BTC z ostatnich dwóch tygodni, aby uświadomić sobie skalę wzrostów:

Źródło: CoinGecko

Najniższa cena, jaką odnotowano pomiędzy 14 a 28 marca to wg CoinGecko 38 389 USD. Oznacza to, że w ciągu dwóch tygodni kurs BTC wzrósł o ponad 26%.

Przewidywania popularnych analityków

Obserwowany przez ponad 1,7 miliona osób PlanB (@100trillionUSD) już 25 marca pokazał swoje bycze nastawienie. Pod screenem ankiety, w której 34% osób zagłosowało na to, że już nigdy nie zobaczymy ceny na poziomie 40 000 USD, a 66% postawiło na spadki poniżej 40 000 dolarów, analityk zamieścił krótkie: wydaje mi się, że 66% może się mylić…

„Feels like 66% could be wrong..”

Analityk Willy Woo (@woonomic), który ma ponad milion obserwujących, stwierdził natomiast, że fundamentalna presja na zakup BTC wspięła się na terytorium rynku byka.

„Fundamental buying pressure for #Bitcoin has now climbed into bull market territory”.

Czy w obecnej sytuacji warto kupić BTC?

100 000 USD za BTC może rozpalić wyobraźnię niejednego inwestora. Należy jednak pamiętać, że skoro w ciągu dwóch tygodni Bitcoin odnotował wzrost na poziomie przekraczającym 26%, to w najbliższym czasie może dojść do chwilowych spadków. Podobnego zdania jest strateg Bloomberga: Mike McGlone przewiduje, że przed nowym ATH dojdzie do załamania ceny.

Warto również przypomnieć sobie, co jeden ze wspomnianych analityków powiedział niedawno na temat tego, kiedy jest odpowiedni moment do inwestowania. Więcej informacji znajdziesz w artykule Willy Woo o bitcoinie: Ludzie się boją, a to zazwyczaj okazja do zakupów.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze