Bitcoin osiąga po raz pierwszy w roku poziom 47500 $

Bitcoin osiąga po raz pierwszy w tym roku poziom 47500 $ i zaraz powraca w okolice 47000 $ a wahania kursu się stabilizują.

Największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej wzrosła przez sześć kolejnych dni i zyskała ponad 12% od ostatniej niedzieli po zakupach dokonywanych przez Luna Luna Foundation Guard.

Według danych, Bitcoin na krótko przekroczył opór na poziomie 47 201 USD, osiągając aż 47 524 USD, po czym ustabilizował się w okolicach 46 850 USD wczesnym popołudniem w Azji.

W ciągu ostatnich 24 godzin kurs BTC wzrósł o 5 % a zyskał ponad 12% od ostatniej niedzieli po sześciu kolejnych dniach wzrostów.

W notatce opublikowanej w poniedziałek rano czasu azjatyckiego, firma inwestycyjna QCP z Singapuru wskazała na wzrost cen aktywów na szerokim rynku jako powód, dla którego „wzrost dynamiki na rynku BTC” prawdopodobnie się utrzyma w najbliższym czasie. Fundusz wskazał również na ciągłe zakupy BTC przez Luna Foundation Guard, jako powód utrzymującego się tempa.

„Jedynym znaczącym powodem wzrostu kursu BTC w tym tygodniu był zakup BTC za 125 mln USDT przez Luna Foundation Guard (LFG). Ten zakup jest częścią planu systematycznego gromadzenia BTC o łącznej wartości 3 mld USD jako rezerwy dla TerraUSD (UST) – napisał QCP.

Ether i większość innych głównych kryptowalut również zanotowały wzrosty.

Druga co do wielkości kryptowaluta według kapitalizacji rynkowej zachowywała się podobnie jak bitcoin w niedzielę i kursy utrzymywały się ponad 3250 USD, co jest najwyższym poziomem od początku lutego.

Kursy Solana, Cardano i Avalanche mocno się zazieleniły. Popularne kryptowluty memowe Dogecoin i Shiba Inu wzrosły odpowiednio o 6% i 3%. Handel przyspieszył po tygodniach niskich obrotów.

„Wielkość obrotu rośnie, ponieważ kupujący próbują przekształcić linię oporu w linię wsparcia i chcą podjąć dalsze kroki w zakresie wzrostu cen”, powiedział – Joe DiPasquale, dyrektor generalny zarządzającego funduszem BitBull Capital”

ale dodał:

Jeśli nie pozostaniemy powyżej tej linii skonsolidujemy się niżej niż obecnie. Bitcoin miał „mocny tydzień, zwłaszcza biorąc pod uwagę wygaśnięcie kwartalnych opcji” w piątek. Wykazał odporność po decyzji Rezerwy Federalnej w zeszłym tygodniu o podniesieniu stóp procentowych i ciągłej eskalacji rosyjskiej inwazji na Ukrainę oraz jej skutków ekonomicznych na gospodarkę światową.

„Podczas gdy szeroki rynek zaczyna rosnąć w górę, wskaźnik strachu i chciwości jest neutralny, byki BTC będą chciały, aby cena konsolidowała się powyżej 46 000 USD w celu dalszej kontynuacji”. Nadchodzący tydzień jest również ważny, ponieważ wyznacza koniec kwartału i po tym okresie możemy zobaczyć jeszcze bardziej zwiększoną zmienność” – powiedział Joe DiPasquale.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze