Południowokoreańska giełda Bithumb banuje swoich pracowników

Giełda kryptowalutowa Bithumb z początkiem lipca wprowadziła zakaz handlu, którym zostali objęci wszyscy pracownicy.

Informacja została ogłoszona w piątek, ale zakaz handlu zaczął obowiązywać w trybie natychmiastowym. Tym samym pracownicy giełdy nie mogą już kupować ani sprzedawać żadnych kryptowalut.

Dlaczego Bithumb banuje własnych pracowników?

Celem wprowadzenia takich ograniczeń jest poprawienie przejrzystości transakcji oraz wzmocnienie regulacji obowiązujących pracowników. Wszystkie osoby zatrudnione przez Bithumb musiały wypłacić środki z giełdy i potwierdzić to stosownym oświadczeniem. Kolejnym krokiem podjętym w celu ograniczenia pracownikom dostępu do usług jest wdrożenie systemu monitorującego oraz systemu raportowania przez pracowników wszelkich nieprawidłowości.

Początkowo Bithumb zakazał pracownikom handlu kryptowalutami w godzinach pracy, co miało zapobiec manipulacjom oraz nieuczciwym praktykom. Działania te były jednak niewystarczające. W związku z tym giełda wykonała kolejny krok, przez co żaden z pracowników nie będzie mógł dłużej korzystać z jej usług. Wprowadzenie nowego zakazu ma miejsce w tym samym czasie, w którym Korea Południowa zaostrzyła regulacje obowiązujące firmy z branży kryptowalut.

Zainteresowanie giełdą Bithumb ze strony Morgan Stanley

Założona w 2013 roku giełda Bithumb jest jedną z największych tego typu platform w całej Korei Południowej. Zdaniem wielu inwestorów giełda zapewnia bardzo dużą płynność (szczególnie w przypadku BTC), co eliminuje problemy z handlem nawet przy większych transakcjach. W marcu tego roku pojawiły się informacje, zgodnie z którymi znany na Wall Street bank inwestycyjny Morgan Stanley wyraził zainteresowanie zakupem części udziałów w giełdzie (Morgan Stanley planuje zakup udziałów w Bithumb).

Powracające problemy giełdy kryptowalut z atakami hakerskimi

Giełda w przeszłości wielokrotnie padała ofiarą ataków hakerskich. Już w czerwcu 2018 roku opisywaliśmy: giełda kryptowalut Bithumb okradziona na 31 milionów dolarów, jednak na tym jej problemy się nie skończyły. W 2019 roku opublikowaliśmy artykuł: Bithumb ponownie zhakowany | Straty wyniosły 19 mln dolarów. Nic więc dziwnego, że południowokoreańska giełda trafiła do zestawienia Największe ataki hakerskie na giełdy kryptowalut w 2019 roku.

Komentarze