Pierwsze spojrzenie na Bitcoin City

3 505

Chociaż wiele osób zaczyna podejrzewać koniec hossy, a popularni analitycy chwilowo przestali publikować bycze prognozy, prezydent Salwadoru Nayib Bukele nie traci wiary w najważniejszą kryptowalutę.

Po tym, jak Salwador skupił wczorajszy dip i zwiększył saldo portfela o 500 Bitcoinów kupionych po średniej cenie 30 744 USD, Bukele podzielił się pierwszymi zdjęciami makiety przedstawiającej Bitcoin City.

Pierwsze bitcoinowe miasto na świecie

Salwador był pierwszym krajem w historii, który w ubiegłym roku uznał BTC za prawny środek płatniczy (w poprzednim miesiącu dołączyła do niego Republika Środkowoafrykańska, o czym informowaliśmy w artykule: Kolejny kraj przyjął Bitcoina jako legalną walutę (oficjalne potwierdzenie)). Nic więc dziwnego, że to właśnie tutaj ma powstać Bitcoin City. Pod koniec 2021 r. prezydent Salwadoru zapowiedział Bitcoinowe miasto w Salwadorze wsparte obligacjami BTC o wartości 1 miliarda dolarów, które ma być w pełni funkcjonalnym miastem.

Zdjęcie
Źródło: @nayibbukele

Centralnym punktem miasta ma być… Bitcoin. Chociaż wszystkie elementy widniejące na makiecie mają złoty kolor, prezydent zapewnił, że była to decyzja architekta, która nie będzie miała wpływu na wygląd miasta. Bitcoin City ma obfitować w zieleń (drzewa) i kolor niebieski (morze).

„And no, the city won’t be made up of golden metal; that is just the architect’s choice of color for the scale model. The actual city will be mostly green (trees) and blue (sea) 🤩”

Czy Bitcoin City stanie się nowym rajem podatkowym?

Z dotychczas udostępnionych informacji na temat miasta wynika, że Bitcoin City powstanie w pobliżu niewielkiego miasta La Unión. Dla przedsiębiorców ważniejsze będzie jednak to, że bitcoinowe miasto może stać się nowym rajem podatkowym.

Wstępne zapowiedzi sugerują, że w mieście mają obowiązywać zerowe podatki: dochodowy, od zysków kapitałowych, nieruchomości, wynagrodzeń i emisji CO2.

Zdjęcie
Źródło: @nayibbukele

Bitcoinowe miasto z pewnością przyciągnęłoby wielu turystów, szczególnie że już samo uznanie kryptowaluty doprowadziło do tego, że Bitcoin pobudził sektor turystyki w Salwadorze.

Co sądzisz o Bitcoin City? Czy takie miasto rzeczywiście może powstać w najbliższych latach?

Źródło grafiki tytułowej: @nayibbukele

Może Cię zainteresować:

Komentarze