Kolejny kraj przyjął Bitcoina jako legalną walutę (oficjalne potwierdzenie)

W końcu jest oficjalne potwierdzenie tego, o czym mówiło się w ostatnich dniach: kolejny kraj przyjął Bitcoina jako legalną walutę. Tym samym Republika Środkowoafrykańska (RCA) została pierwszym krajem w Afryce, który zdecydował się uznać BTC za prawny środek płatniczy.

Oficjalne potwierdzenie pojawiło się dzisiaj na twitterowym koncie francuskiej agencji prasowej AFP News Agency (@AFP).

Republika Środkowoafrykańska poszła w ślady Salwadoru

W środę (27 kwietnia 2022 r.) oficjalnie potwierdzono kolejne wydarzenie, które zapisze się w historii Bitcoina. Republika Środkowoafrykańska została drugim po Salwadorze krajem na świecie, który przyjął BTC jako prawny środek płatniczy. Informacja została potwierdzona przez biuro prezydenta.

Sprawdza się więc to, co na początku roku przepowiadali analitycy Fidelity: coraz więcej państw będzie kupować i honorować BTC jako legalny środek płatności. Chociaż niektórzy bagatelizują uznanie BTC przez niezbyt popularne państwo, to warto zwrócić uwagę na to, co na temat postępującej adopcji stwierdzili wspomniani analitycy:

„Jeśli adopcja BTC wzrośnie, kraje, które dziś zabezpieczają jakąś część swoich rezerw w BTC, będą w lepszej sytuacji konkurencyjnej niż pozostałe. Dlatego, nawet jeśli inne kraje nie wierzą w tezę inwestycyjną lub adopcję bitcoina, będą zmuszone do nabycia pewnej ilości BTC jako formy ubezpieczenia”.

Z początkiem marca informowaliśmy, że dotychczasowy dyrektor ds. strategii Samson Mow odchodzi z Blockstream, aby skupić się na adopcji BTC, a jako jeden z krajów na swojej liście wskazał Meksyk. Kilka tygodni później tweet zamieszczony przez Maxa Keisera doprowadził do tego, że wiele osób zaczęło się zastanawiać, Czy Honduras uzna BTC za prawny środek płatniczy?

Uznanie BTC za oficjalną walutę – który kraj będzie następny?

Serwis CoinMarketCap przez cały czas prowadzi otwartą ankietę na temat tego, który kraj jako następny uzna krypto za oficjalny środek płatniczy. Co ciekawe Republika Środkowoafrykańska znajdowała się dopiero na 11 miejscu (31 817 głosów). Dla porównania aktualnie pierwsza piątka przedstawia się następująco:

  1. Paragwaj (653 685)
  2. Wenezuela (519 384)
  3. Anguilla (315 204)
  4. Stany Zjednoczone (140 909)
  5. Panama (119 728)

Który kraj będzie następny? Jeżeli masz jakąś propozycję, koniecznie zostaw komentarz.

Może Cię zainteresować:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx