Czy Honduras uzna BTC za prawny środek płatniczy?

Nie ma wątpliwości, że już niedługo kolejny kraj pójdzie w ślady Salwadoru i uzna Bitcoina za prawny środek płatniczy. W ostatnim czasie coraz więcej źródeł zaczyna sugerować, że na taki krok może zdecydować się Honduras.

Chociaż na razie brakuje oficjalnych informacji w tej sprawie, popularny zwolennik kryptowalut Max Keiser zamieścił na Twitterze wiadomość, która rozpaliła wyobraźnię internautów.

Kraje, które mogą niebawem wprowadzić Bitcoina

Na początku miesiąca okazało się, że Samson Mow odchodzi z Blockstream, aby skupić się na adopcji BTC. Były dyrektor ds. strategii chce pomagać krajom zainteresowanym uznaniem BTC za prawny środek płatniczy. Na jego liście znalazł się między innymi Meksyk.

Rosnące zainteresowanie najważniejszą kryptowalutą przewidują również analitycy Fidelity: Coraz więcej państw będzie kupować i honorować BTC jako legalny środek płatności.

Jeżeli natomiast chodzi o przewidywania samych użytkowników krypto, to w głosowaniu dostępnym na stronie CoinMarketCap w pierwszej piątce krajów, które mogą jako następne uznać Bitcoina, znalazły się: Paragwaj, Wenezuela, Anguilla, Stany Zjednoczone i Panama. Honduras jest dopiero na 40 miejscu, wyprzedzając między innymi Polskę (48 miejsce).

Położony w Ameryce Środkowej Honduras zamieszkuje około 9,9 miliona osób (dane Banku Światowego z 2020 r.). Oficjalną walutą jest Lempira (HNL). 1 HNL = 0,17 PLN.

Tajemniczy tweet Maxa Keisera

Wiadomość, która pobudziła wyobraźnię internautów, zawiera krótkie: To się dzieje… i zdjęcie flagi Hondurasu.

W ciągu 3 dni otrzymała 3 165 polubień, ale konto @maxkeiser obserwowane jest przez ponad 460 000 osób. Warto zauważyć, że Max Keiser w ostatnim czasie przebywał w pobliżu Hondurasu.

Czy Xiomara Castro wprowadzi BTC?

Niektóre źródła wskazują również na niepotwierdzoną wypowiedź tamtejszej głowy państwa. Zgodnie z nimi prezydent Xiomara Castro miała stwierdzić, że Salwador nie może być jedynym krajem, który ucieka od hegemonii dolara.

W ubiegłym roku w Hondurasie wprowadzono pierwszy bitomat, który stanął w Tegucigalpie. Więcej informacji znajdziesz w artykule: Pierwszy bitomat w Hondurasie.

Który kraj twoim zdaniem jako następny uzna Bitcoina? Czy rzeczywiście może to być Honduras?

Może Cię zainteresować:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx