Peter Schiff stawia pierwsze kroki na drodze do miana prawdziwego bitcoinowca

Całkiem niedawno Peter Schiff wylądował w nagłówkach prasowych z powodu domniemanego braku wiedzy odnośnie zarządzania kluczami prywatnymi. Dziś wypowiada się niczym ekspert w zakresie bezpiecznego przechowywania kryptowalut. O co dokładnie chodzi?

Znany wszystkim bitcoinowcom zwolennik złota – Peter Schiff skomentował ostatni przypadek dilera narkotyków, który stracił klucze prywatne do fortuny BTC o wartości 60 milionów dolarów. „Gold bug” twierdzi, że środki bezpieczeństwa, które podjął Irlandczyk były niewystarczające, by zabezpieczyć środki. Jeżeli nie pamiętacie tej sprawy, zajrzyjcie tutaj:

Peter Schiff i bezpieczne bitcoiny

Schiff przyznał niedawno, że ma trochę BTC o wartości około 100 dolarów, które dał mu przyjaciel. Za namową Anthony’ego Pompliano opublikował klucz publiczny do portfela. Niedługo potem nastąpił dość dziwny przypływ hojności ze strony zwolenników kryptowalut. Społeczność wysłała do jego portfela ponad 0,2 BTC.

Okazało się, że Schiff nie podjął niezbędnych środków bezpieczeństwa w odniesieniu do swojego klucza prywatnego. Później przyznał, że stracił dostęp do „wszystkich bitcoinów, jakie kiedykolwiek posiadał”.

Oczywiście nie omieszkał wyładować swojej frustracji na samym bitcoinie:

Jak się nie wywrócisz…

Niedługo po tych wydarzeniach sprawa niejako sama się wyjaśniła:

We wczorajszym tweecie Schiff skomentował niedawną sprawę utraty przez handlarza narkotyków prawie 60 milionów dolarów w BTC.

Nie wspominał o swoich ewentualnych zastrzeżeniach do Bitcoina ani tym bardziej nie negował go. Zwrócił uwagę na sposób, w jaki Irlandczyk przechowywał klucze prywatne. Stwierdził, że użyłby o wiele bardziej odpowiedniego sposobu na przechowanie kluczy niż skrawek papieru w pokrowcu na wędki:

Kilku obserwujących pogratulowało mu pierwszych kroków w podróży do miana pełnoprawnego bitcoinowca:

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze