Zagadka rozwiązana! | Dlaczego Peter Schiff stracił dostęp do portfela BTC?

7 519

Pod koniec ubiegłego tygodnia Peter Schiff poinformował świat, że stracił dostęp do swoich bitcoinów. Najpierw zrobił burzę na Twitterze, że posiadanie Bitcoina to bardzo zły pomysł. Teraz przyznaje, że pomylił PIN z hasłem.

Dla przypomnienia:

To już chyba kompromitacja

Znany zwolennik złota i krytyk Bitcoina, Peter Schiff poinformował, że tajemnica utraty dostępu do jego portfela kryptowalut została rozwiązana. Schiff przyznał, że pomylił PIN z hasłem do swojego portfela Bitcoin.

W tweecie z 22 stycznia Schiff wyjaśnił, że zna PIN swojego portfela, ale po aktualizacji aplikacji został wylogowany i nie mógł już uzyskać dostępu do swoich środków.

Moja tajemnica #Bitcoin została rozwiązana. Pomyliłem kod PIN z moim hasłem. Kiedy Blockchain zaktualizował swoją aplikację, wylogowałem się. [Próbowałem] zalogować się ponownie, używając mojego kodu PIN, który był jedynym „hasłem”, jakie kiedykolwiek znałem lub użyłem. Nigdy też nie miałem kopii seed phrase. Kosztowny błąd!

Wielu członków społeczności kryptograficznej skrytykowało Schiffa za popełnienie, zdawałoby się, tak banalnego błędu. W komentarzach pojawiło się nawet niedowierzanie, że można w ogóle przyznać się do czegoś takiego publicznie. Kiedy Schiff ogłosił, że stracił dostęp do BTC, Changpeng Zhao napisał: „Trudno mi uwierzyć, że to powiem, ale może lepiej pozostań przy FIAT-ach?”:

Jest ostro

Jeden z użytkowników Twittera stwierdził dziś, że Schiff „powinien być ostatnią osobą edukującą / ostrzegającą o Bitcoinie. [Nie poświęcił czasu na naukę nawet najbardziej podstawowych rzeczy na ten temat! ”Schiff ze swojej strony bronił się, tłumacząc:

Najbardziej podstawową rzeczą odnośnie Bitcoina jest to, że to nie są pieniądze. Bitcoin nie odniesie sukcesu jako środek wymiany ani magazyn wartości. Ten epizod pokazuje, jak łatwo stracić Bitcoin jeśli nie masz pewności, jak działają portfele.

Sprawa Petera Schiffa zwróciła uwagę społeczności kryptowalut na to, w jaki sposób brak odpowiedniej edukacji może doprowadzić do utraty dostępu do cyfrowych aktywów.

Co Wy myślicie na ten temat?

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze