Ukrył klucze do BTC wartych 46 mln £ w pokrowcu na wędkę | Gdzie jest teraz jego fortuna?

12 407

Narkotykowy diler Clifton Collins ukrył BTC warte 46 mln £ w pokrowcu na wędkę. Resztę scenariusza tej historii dopisało samo życie. Przekonajcie się sami.

Wiele już było opowieści o ludziach, którzy stracili wszystkie swoje bitcoiny z powodu lekkomyślności w przechowywaniu papierowych portfeli. Chyba najbardziej znanym przykładem jest przypadek Jamesa Howellsa, który wyrzucił swój dysk twardy, na którym znajdowało się z 7500 BTC. Tym razem mamy do czynienia z historią, która ma szansę przyćmić przypadek Howellsa na dobre.

Żegnajcie miliony!

Jak donosi irlandzki The Guardian, diler narkotyków stracił całą fortunę w bitcoinach wartą 46 milionów funtów. Clifton Collins ukrył swoje prywatne klucze w walizce na wędkę. Co najciekawsze, wydrukowany na kartce papieru A4 wallet znajdował się w aluminiowej obudowie już od 2017 roku.

Collins został aresztowany za posiadanie w samochodzie marihuany o wartości około 2000 euro. Sąd skazał go na pięć lat więzienia. Jego rzeczy zostały wyrzucone na wysypisko – w tym pokrowiec na wędki. Klucze prywatne do bitcoinowej fortuny najprawdopodobniej zostały stracone na zawsze.

Collins kupił około 6000 BTC pod koniec 2012 roku, kiedy Bitcoin kosztował jedyne 5$. Następnie przechowywał je w prawdopodobnie najdroższej walizce wędkarskiej wszech czasów.

Irish Times jako pierwszy ujawnił światu historię Collinsa. Z pewnością jest to jedna z tych historii, które zostaną w panteonie „największych bitcoinowych strat” na długo. Times pisze, że Collins pogodził się ze swoją stratą. Uznał to za „karę za własną głupotę” i jest przekonany, że futerał jest praktycznie nie do odzyskania. Śmieci z wysypiska, na którym wylądował paper wallet Collinsa są zwykle spalane, często w Niemczech lub Chinach. W związku z tym szanse na odzyskanie kluczy prywatnych Collinsa są doprawdy znikome.

Bitcoiny, których nie zobaczymy już nigdy

Zakłada się, że ponad 1 500 000 BTC zostało utraconych na zawsze. Nie ma jednak 100% pewności, że te szacunki są zgodne z rzeczywistością. Historia Collinsa jest tylko jedną z wielu, choć prawdopodobnie jest to przypadek utraty dostępu do jednego z największych zasobów BTC w historii.

Los bitcoinów Collinsa, podobnie jak wielu innych, zdaje się zatem powiększać stos monet niemożliwych do odzyskania. Czy ostatecznie sprawia to, że pozostałe bitcoiny w obiegu stają się o wiele bardziej wartościowe?

Ku przestrodze:

Od Redakcji

Czy zapisaliście się już do newslettera Bithub i odebraliście swój Kurs Analizy Technicznej Bitcoina i Kryptowalut Alternatywnych? Możecie to zrobić z poziomu strony głównej naszego serwisu lub poniższego artykułu:

Komentarze