Nieodpowiednie nastawienie firm z branży kryptowalutowej wobec SEC

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) często postrzegana jest jako wróg kryptowalut. Zdaniem prawnika pracującego dla giełdy Kraken wynika to z nieodpowiedniego nastawienia wielu firm z branży kryptowalutowej.

Prawnik Marco Santori podkreślił również, że regulacje (podobne do tych związanych z Wall Street) muszą w końcu zostać wprowadzone, a osoby, które w to nie wierzą, żyją w świecie fantazji.

Problemy giełd i firm z branży kryptowalut

Od dłuższego czasu głośną walkę z SEC prowadzi Ripple (więcej informacji znajdziesz w artykułach: Niespodziewany zwrot akcji w sprawie SEC vs Ripple oraz Czy Ripple upadnie?), ale również SEO giełdy Coinbase Brian Armstrong wyrażał ostatnio niezadowolenie z działań Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (Pilne! | SEC grozi Coinbase pozwem).

Jeżeli chodzi o europejskich regulatorów, to skupili oni swoją uwagę na najpopularniejszej giełdzie kryptowalut Binance. Liczne działania, których celem było utrudnienie giełdzie prowadzenia działalności (blokowanie przelewów, wydawanie ostrzeżeń), doprowadziły do tego, że Binance chce spełnić wymogi organów regulacyjnych, co przełożyło się na usunięcie niektórych usług i wprowadzenie obowiązkowego KYC.

Chociaż zgodnie z powszechną opinią SEC wraz z innymi regulatorami działają na niekorzyść rynku kryptowalut, to prawnik Marco Santori uważa, że firmy powinny zmienić swoje wrogie nastawienie, a wówczas będą mogły porozumieć się z SEC.

Santori komentuje działania CEO giełdy Coinbase

Prawnik odwołał się również do wspomnianego przykładu Coinbase, a dokładniej do bojowego nastawienia CEO giełdy, który w mediach społecznościowych wielokrotnie krytykował działania SEC. Santori stwierdził, że nie może wyrazić poparcia dla takiego podejścia wobec regulatorów. W przeszłości nigdy się to nie sprawdzało. Z naszego doświadczenia wynika, że SEC jest otwarty na rozmowy:

“I can’t support that kind of approach with regulators. It’s never been successful historically, and from our experience, we’ve found the SEC to be open to discussion”.

Zgadzacie się z tym, do czego nawołuje Marco Santori? Czy rzeczywiście to giełdy i inne firmy związane z kryptowalutami wykazują nieodpowiednie nastawienie, a SEC tak naprawdę jest przyjazną instytucją, która chce wprowadzić przepisy korzystne dla całej branży?

Komentarze