Największy prywatny bank w Argentynie wprowadza krypto

Banco Galicia, który jest największym prywatnym bankiem w Argentynie, pozwoli klientom inwestować w kryptowaluty. W ofercie znajdą się między innymi Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH).

Dzięki tej usłudze klienci będą mogli kupować, sprzedawać i przechowywać kryptowaluty. Niektóre źródła sugerują, że nowa funkcjonalność powstała dzięki współpracy Banco Galicia i Lirium.

Trudna sytuacja ekonomiczna w Argentynie

Już dwa lata temu w artykule Bitcoin bezpieczną przystanią dla Argentyńczyków opisywaliśmy, w jaki sposób mieszkańcy Argentyny postrzegają kryptowaluty. Nie chodzi wyłącznie o ochronę kapitału ani o inwestowanie, ale o ułatwienie codziennych płatności. Przykładem może być płatność Bitcoinem za transport publiczny w 37 miastach Argentyny.

Dodatkowo eksperci przewidują, że w 2022 r. inflacja w Argentynie sięgnie nawet 60%, do czego doprowadziły nieprzemyślane działania prezydenta Alberto Fernandeza.

W tym miejscu warto przypomnieć, że oficjalna inflacja w Polsce przekroczyła już 12%. Dodatkowo ciągłemu podnoszeniu stóp procentowych towarzyszy ogromne rozdawnictwo.

Po Bitcoiny do Banco Galicia

Biorąc pod uwagę ogromną inflację i coraz większy niedobór dolarów amerykańskich, nikogo nie powinno dziwić wysoki poziom adopcji krypto w Argentynie. Kryptowaluty, które wzbudziły największe zainteresowanie wśród Argentyńczyków to przede wszystkim: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) oraz stablecoiny Tether (USDT) i Dai (DAI).

Prywatny bank Banco Galicia, z którego usług korzysta ponad 4 mln klientów, chce zapewnić wszystkim zainteresowanym bezproblemowy dostęp do kryptowalut. Usługa ma zostać aktywowana w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

W oficjalnym komunikacie poinformowano, że Banco Galicia wprowadza nową usługę dla swoich klientów, która pozwoli im kupować, sprzedawać i przechowywać kryptowaluty w prosty i bezpieczny sposób.

„Banco Galicia introduces a new and creative service for its customers, allowing them to purchase, sell, and store cryptocurrencies in a simple, secure, and one-stop shop”.

Argentyński bank nie jest oczywiście jedyną instytucją finansową, która oficjalnie potwierdziła zainteresowanie kryptowalutami. Tylko w kwietniu opublikowaliśmy informacje o trzech innych bankach, które postanowiły wejść w kryptowaluty: Australijski Bank CBA zamierza oferować kryptowaluty, Bank Shinhan z Korei uruchamia pierwsze korporacyjne konto krypto-fiat i Portugalski bank otrzymał licencję na kryptowaluty.

Może Cię zainteresować:

Komentarze