Bitcoin ratuje handel zagraniczny Argentyny i Paragwaju

2 576
Ostatnimi czasy doszło do pierwszej pomyślnie przeprowadzonej operacji celnej pomiędzy dwoma krajami przy użyciu Bitcoina. Paragwaj zapłacił w Bitcoinach argentyńskiemu sprzedawcy środków do fumigacji, transakcje zrealizowano w godzinę, zamiast trzech dni.Bitcoin na ratunek

Zgodnie z lokalnym dziennikiem Cripto247, Bitex dostąpił zaszczytu przeprowadzenia pierwszej oficjalnej operacji celnej przy użyciu Bitcoina w Ameryce Południowej. Bitex to firma specjalizująca się w kryptowalutowych płatnościach, zwłaszcza w Ameryce Poł., tym razem pośredniczyła między Paragwajem i Argentyną.

bitcoin na ratunek argentyna paragwaj operacja celna

Argentyński handlarz środkami odkażającymi i do walki ze szkodnikami wyeksportował towar do Paragwaju o wartości 7 100 dolarów.

Marcelo Moscatelli, człowiek odpowiedzialny za komercyjną część Bitex, wypowiedział się dla Cripto247:

Usługa jest zawsze kwotowana w lokalnej walucie, w tym przypadku Bitcoin jest tylko narzędziem przeprowadzanej płatności. Eksporter otrzymuje argentyńskie peso, bądź dolary, a kupiec płaci w lokalnej walucie.

 

Konkurencja

Bitex nie oferuje usług dla wszystkich, skupiają się raczej na mikropłatnościach, przy pewnym pułapie cenowym przestają być konkurencyjni.

Firma pobiera prowizje od każdej transakcji w wysokości 1% bez maksymalnej granicy, mimo to ich konkurencyjność kończy się w okolicach $15 000. Ponadto oferują inne wartościowe cechy swych usług m.in. szybkość transferurealizacja w godzinę, zamiast trzech dni.

Wypowiedź Marcelo dla lokalnej gazety:

Koszty sieci swift są minimalne i stałe w granicach pomiędzy 120 a 150. Jeśli eksportujesz 5 milionów dolarów, koszt jest upłynniony. To jest zaprojektowane dla dużych graczy i poważnych sum.

Bitex najlepiej czuje się obsługując mikropłatności pomiędzy 150 a 5 000 dolarów. Nawet gdy sumy sięgają 20 000 dolarów, oszczędność i szybkość to największe zalety takich transferów.

 

Latino Americano

Warto wspomnieć, że Ameryka Południowa coraz to bardziej angażuje się w branże blockchain i kryptowalut.

W pierwszej połowie ubiegłego roku Bitex podjął współpracę z argentyńskim bankiem, który szukał alternatywy dla systemu swift. Poza tym odnotowano znaczny przyrost bitomatów i kryptomatów w przestrzeni publicznej.

Ponadto informowaliśmy Was ostatnio, że w 37 miastach Argentyny uruchomiono możliwość zapłaty za komunikację miejską Bitcoinami! Wystarczy zasilić tamtejszą bezstykową kartę podróżniczą SUBE w jednym z ponad 6 000 punktów i terminali.

Adopcja kryptowalut zaczyna pukać zewsząd, nawet z wysokich, rządowych szczebli, czy to dobry znak? Co myślicie o pierwszej oficjalnej operacji celnej przy użyciu Bitcoina? Podzielcie się przemyśleniami w komentarzach.

Komentarze