Płatność Bitcoinem za transport publiczny w 37 miastach Argentyny

1 080
W Ameryce Południowej kryptowaluty przybierają na sile, tym razem udostępniono przy ich użyciu płatności w komunikacji miejskiej. Lokalny dostawca kart podróżniczych podjął współpracę z firmą oferującą łatwy dostęp do technologii blockchain. Spółka zaowocowała rozwiązaniem, które umożliwia zasilenie karty podróżniczej SUBE przy użyciu Bitcoinów w 37 miastach Argentyny.Karta SUBE

Parę dni temu wszedł w życie projekt, który umożliwia mieszkańcom Argentyny płacenie za podróż Bitcoinami. Dostawca kart podróżniczych Alto Viaje podjął współpracę z firmą Bitex, w wyniku czego powstała alternatywna metoda płatności za transport publiczny.

https://twitter.com/bitexla/status/1093138688203198464

 

Karta SUBE to jednocześnie system elektroniczny funkcjonujący w Argentynie od 2009 roku. Dzięki temu rozwiązaniu argentyńczycy mogą przemieszczać się po kraju nieskrępowani, bez zbędnych formalności, wygodnie korzystając z metra, autobusów czy pociągów. SUBE to system bezstykowy, a kartę, jak dotąd, zasilano PayPalem bądź w jednym z ponad 6000 punktów i terminali SUBE.

Teraz w 37 argentyńskich miastach możemy się przemieszczać, zasilając tę kartę poprzez Bitcoiny, a to dzięki kolaboracji z firmą Bitex. Wkrótce ma się pojawić trzecia opcja płatności – Rapipago.

bitex alto viaje bitcoin płatności

 

Karta działa na bardzo prostej zasadzie, wystarczy skopiować adres publiczny z aplikacji SUBE i wysłać na niego nasze Bitcoiny. Minimum zasilenia karty to 50 argentyńskich pesos.

 

 

Latynosi, kryptowaluty i partnerstwo

W ubiegłym roku, informowaliśmy Was o współpracy firmy Bitex z argentyńskim bankiem, który szukał alternatywy dla systemu SWIFT i płatności transgranicznych. Z kolei pod koniec zeszłego miesiąca, mogliście usłyszeć o przyroście bitomatów w Ameryce Południowej.

Bitex określa się jako usługodawca finansowy blockchain, zapewniają rozwiązania dla klientów indywidualnych, jak i instytucji. Działają w ponad 50 krajach, wprowadzają płatności (API) w lokalnych walutach i kryptowalutach.

CMO Bitex, Manuel Beaudroit wypowiedział się odnośnie do współpracy:

Wierzymy, że tego typu projekt ma ogromne znaczenie, ponieważ przynosi on technologię Bitcoina zwyczajnym ludziom. Przedstawia  prawdziwą wartość i swoje zastosowanie w codziennym życiu.

Następnie wypowiedział się Dyrektor Alto Viaje, Luciano Verardo:

W Alto Viaje chcemy oferować bezpieczne i innowacyjne usługi, sojusz z Bitexem pozwoli nam zintegrować płatności bitcoinowe i uruchomić nowe możliwości finansowe dla ludzi i przedsiębiorstw.


Argentyna jest jednym z miejsc dotkniętych ogromną i ciągle postępującą inflacją. Czy Bitcoin może być na to pewnego rodzaju antidotum?

Komentarze