Bitomaty i ich rozwój w Ameryce Południowej

1 146
Bitomaty wyrastają jak grzyby po deszczu, a firmy je obsługujące przeżywają rozkwit – szczególnie w Ameryce Południowej. Chociaż najwięcej bitomatów znajduje się w Ameryce Północnej, to niedługo może się to zmienić. Popyt, jaki odnotowuje się w krajach, takich jak Wenezuela czy Argentyna, jest zdecydowanie większy. Co więcej, planowane bitomaty mają obsługiwać nie tylko Bitcoin’a, ale też inne kryptowaluty. Tamtejszy rozwój krypto bankomatów jest możliwy dzięki czynnikom sprzyjającym adopcji cyfrowych walut.

bitmoaty

Przedstawiciele biznesów związanych z bitomatami zapewniają, że mają się dobrze. Pomimo niekorzystnych ruchów rynku, ich branża dynamicznie się rozwija. Najwięcej bitomatów powstaje w Ameryce Połduniowej. Matias Goldenhörn, dyrektor filii operatora Athena Bitcoin w Ameryce Południowej uważa, że stają się one prawdziwą alternatywą dla banków. Zwłaszcza w krajach rozwijających się, udowodniły, że są odporne na fluktuacje cen wirtualnych walut. Z kolei Jorge Farias, CEO panamskiego startupu Cryptobuyer twierdzi, że zapotrzebowanie na bitomaty rośnie z powodu prowadzonych kampanii edukacyjnych. Promują one używanie Dash i innych cyfrowych walut, dlatego ludzie oczekują ich obsługi przez bitomaty. Niektóre organizacje wręcz rozdają małe ilości krypto, aby zachęcić do ich używania obywateli państw borykających się z inflacją i destabilizacją gospodarczą.

Ten trend się raczej nie zatrzyma

Według Goldenhörn, zyski Athena Bitcoin z 2018 roku wyniosły 3 miliony dolarów. W tym samym czasie zainstalowali 25 nowych maszyn w Ameryce Południowej, po tym jak Wenezuelczycy żyjący w Kolumbii i Argentynie rozpowszechnili użytkowanie bitomatów.

W Stanach Zjednoczonych, nasi klienci używają maszyn głównie do kupna Bitcoin’a. Odwrotnie jest zaś w Kolumbii. Ludzie wykorzystują tam bitomaty przeważnie do wypłacania gotówki.

bitomaty

Z kolei BitAccess zamierza dodać do swojej oferty aż 70 nowych tokenów. Współzałożyciel firmy, Adham, uważa, że zmienność cen kryptowalut nie wpływa na ich działalność. Jako przykład podaje sytuację z listopada 2018 roku – podczas, gdy cena Bitcoin’a gwałtownie spadła pociągając za sobą cały rynek, wykorzystanie bitomatów wzrosło w tym miesiącu o 9%.

Bitomaty wydają się opierać ruchom na rynku kryptowalut i notują stabilny wzrost. Ameryka Południowa wkrótce zaroi się od tych maszyn.

Komentarze