Mark Cuban: niedługo wzrośnie zainteresowanie Ethereum ze strony instytucji

Miliarder Mark Cuban uważa, że scalenie łańcucha PoW z łańcuchem PoS (merge) będzie bardzo korzystne dla Ethereum.

Przedsiębiorca potwierdził, że ma wyjątkowo bycze nastawienie wobec tej aktualizacji, szczególnie że dzięki niej dojdzie do obniżenia zapotrzebowania na energię przez sieć Ethereum.

Mark Cuban czeka na merge

Cuban, który podobnie jak Elon Musk należy do zwolenników DOGE, w rozmowie z Fortune wypowiedział się na temat nadchodzącej aktualizacji sieci Ethereum. Chociaż wciąż nie wiadomo, kiedy dojdzie do połączenia łańcuchów, niektórzy prognozują, że będzie to miało miejsce w trzecim kwartale 2022 r.

Według Cubana przejście z proof-of-work (PoW) na proof-of-stake (PoS) sprawi, że Ethereum stanie się bardziej przyjazne dla środowiska, dzięki czemu zyska przewagę nad kryptowalutami typu proof-of-work. Warto zwrócić uwagę na prognozy związane z tym, jak bardzo spadnie zapotrzebowanie na energię. Według niektórych z nich wraz z wprowadzeniem merge sieć Ethereum będzie zużywała o około 99% mniej energii.

Instytucje zaczną interesować się Ethereum

Miliarder przewiduje, że aktualizacja przełoży się na jeszcze większe zainteresowanie Ethereum ze strony instytucji. Co ciekawe już w maju ubiegłego roku informowaliśmy, że instytucje zakochały się w Ethereum. Kilka tygodni temu, wraz z przebiciem 3 000 USD za ETH okazało się, że kapitalizacja Ethereum jest większa niż Mastercard.

Benjamin Cowen również wierzy w ETH

Podobnego zdania są również popularni analitycy. Już pod koniec ubiegłego roku Benjamin Cowen nazwał Ethereum „bestią”, która w najbliższych latach będzie się nieprzerwanie rozwijała i która wyprzedzi wszystkie inne altcoiny. Według niego uzyskanie ceny 0,1 BTC za ETH jest jak najbardziej możliwe, szczególnie że wystarczyły niecałe dwa lata, aby kurs ETH wzrósł z około 86 USD do blisko 4 700 dolarów (zobacz również: ETH to prawdziwa bestia, która zostawi wszystkich w tyle).

Co sądzisz o nadchodzącej aktualizacji sieci Ethereum? Czy merge może przyczynić się do szybkiego nadejścia nowego ATH? A może jej wpływ na rynek, został już uwzględniony w obecnej wycenie ETH?

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x