Jason Urban: wartość BTC i ETH w ciągu roku wzrośnie dwukrotnie

Jason Urban z Galaxy Digital podzielił się swoimi byczymi prognozami związanymi z Bitcoinem (BTC) i Ethereum (ETH). W porównaniu jednak do analityków, którzy głoszą pół miliona lub nawet milion dolarów za Bitcoina, Urban zapowiada wzrost o „jedyne” 100%.

Jeżeli prognozy Jasona Urbana się spełnią, to do połowy 2023 r. cena BTC i ETH wzrośnie o około 100%.

Bycze nastawienie Jasona Urbana

Jason Urban, który jest jednym z dyrektorów w Galaxy Digital (firmy świadczącej usługi finansowe związane z aktywami cyfrowymi), w najnowszym wywiadzie dla Kitco News stwierdził, że zarówno Bitcoin, jak i Ethereum niedługo osiągną nowe ATH. Biorąc pod uwagę to, ile nowych osób wchodzi na rynek kryptowalut, przebicie dotychczasowych najwyższych cen wydaje się nieuniknione.

Chociaż Urban zdaje sobie sprawę, że na drodze do nowych ATH mogą pojawić się przeszkody, nie uważa, aby miało to jakiekolwiek znaczenie.

Gdybyś mnie zapytał na początku roku, odpowiedziałbym, że widzę Bitcoina po 100 000 USD, a Ethereum po 6 500 – 7 000 dolarów. Czy uważam, że są ku temu przeszkody? Potencjalnie tak. Czy uważam, że będzie to miało znaczenie? Nie.

„If you had asked me at the start of the year, I would have said I see Bitcoin at $100,000 and Ether in the $6,500 – $7,000 range. Do I think that there are headwinds to that? Potentially. Do I think that it’s going to matter? No”.

Nowe ATH mogą mieć miejsce jeszcze w 2022 r., a jeżeli nie będzie to koniec tego roku, to może to być pierwszy lub drugi kwartał przyszłego roku. To się stanie. Wydaje mi się, że już sama liczba osób, które dołączają do tej przestrzeni, będzie miała na to wpływ, a do tego dochodzi użyteczność.

„So if it’s not the end of the year, it could be Q1 of next year Q2. It is going to happen. The sheer number of people that are stepping into this space I feel is going to just continue to you know push that and the fact that there’s such utility”.

Czy Ethereum zastąpi Bitcoina?

Zapytany o to, czy ETH może w przyszłości zastąpić BTC, Jason Urban przyznał, że jest taka możliwość. Jego zdaniem nie wydarzy się to jednak w ciągu najbliższych lat.

W chwili pisania artykułu BTC kosztuje 42 463 USD, a ETH 3228 dolarów.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze