Koszmar inwestora | MATIC spada o 70% po 200-procentowym wzroście

6 618

Przerażające chwile przeżywają wszyscy inwestorzy, którzy poszli za FOMO, które narosło wokół Matic (MATIC). Kurs tokena spadł dramatycznie o 70%. Na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni MATIC „królował” w nagłówkach branżowych mediów po tym, jak w obliczu spadającego rynku notował blisko 200 – procentowe wzrosty.

MATIC spada o 70% | horror inwestorów

Mówi się, że jedną z podstawowych zasad w tradingu jest niekupowanie pojedynczej, dużej, zielonej świecy, ponieważ jest praktycznie pewne, że po jej zamknięciu nastąpi zdecydowana korekta.

FOMO jednak zrobiło swoje na rynku MATIC-a. Oczywiście, można teraz powiedzieć, że Ci, którzy wyszliby z rynku w odpowiednim momencie prawdopodobnie zakończyliby przygodę z tokenem na zwycięskiej pozycji. To jednak frazes. Aktualnie sytuacja jest taka, że gros MATIC-owych inwestorów została, mówiąc dość oględnie, wyrzucona z rynku i pozostawiona z niczym.

W chwili, gdy MATIC płonie, analityk Alex Krüger przewiduje apokalipsę altcoinów o małej kapitalizacji. Twierdzi nawet, że większe monety może spotkać ten sam los:

Problematyczny MATIC?

Nie ulega wątpliwości, że IEO stały się w tym roku nowym trendem dzięki Binance, która wzięła je pod swoje skrzydła. Nowy model pozyskiwania funduszy zastąpił niejako wcześniejszy model Initial Coin Offering (ICO), wokół których narosło wiele spekulacji i dyskusji, z oskarżeniami o oszustwa włącznie. Jedną z przewag IEO nad ICO miało być to, że te pierwsze są hostowane przez giełdę.

Dosyć szybko okazało się, że żadnemu z tych projektów nie udało się wykazać trwałego wzrostu po początkowej eksplozji cen. Bardzo szybko na usta komentatorów wróciła retoryka oparta na twierdzeniu, że większość z tych projektów to nic innego, jak znane wszystkim schematy pump & dump.

MATIC spada | CZ zabiera głos

Głos w sprawie zabrał szef Binance, Changpeng Zhao. Stwierdził on, że zespół projektu MATIC nie miał nic wspólnego z 70% spadkiem ceny tokena. CZ wyjaśnił ponadto, że katastrofalny w skutkach pęd sprzedaży został nakręcony przez spanikowanych, dużych inwestorów.

Społeczność komentująca tweet CZ wydaje się jednakże „nie kupować” tego rodzaju wyjaśnień.

O próbę wyjaśnienia sprawy pokusił się również sam zespół MATIC-a:

Bezpośrednim powodem, dla którego wokół sprawy spadku MATIC-a rozpętała się burza był w dużej mierze tweet mówiący o tym, że podobno lwia część MATIC miała zostać zdumpowana na Binance:

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Zapraszamy do dyskusji.

Komentarze