IEO: Binance Launchpad przyniósł już 380% zysku

2 867
Initial Exchange Offerings (IEO) to nowy trend dotyczący zbierania funduszy w branży kryptowalut. Sztandarowym przykładem tej formy pozyskiwania inwestorów jest Binance Lunchpad. Platforma IEO jednej z najpopularniejszych giełd wirtualnych walut to ekosystem zapewniający bezpieczeństwo transakcji oraz skuteczną organizację sprzedaży tokenów. Trzy zakończone Initial Exchange Offerings przyniosły prawie 380% zysku. Koncepcja IEO rozwija się w niezwykle dynamicznym tempie – coraz więcej kryptowalutowych giełd zaczyna dołączać do tego nurtu.

IEO

Nie tak dawno odbyło się Initial Coin Offering (IEO) BitTorrent (BTT) zorganizowany przez maltańską giełdę Binance. Proces ten odbył się dzięki Binance Launchpad, czyli specjalnej platformie przeznaczonej do obsługi tego typu wydarzeń. Wszystkie dostępne tokeny zostały sprzedane w kilka minut, a ich wartość osiągnęła 7,2 miliona dolarów.

Podczas IEO, token BitTorrent (BTT) kosztował 0,00012 dolara. W momencie, gdy pojawił się na giełdzie, jego cena wzrosła o 330%. W tej chwili wynosi ona 0,000773 dolara. To nadal ok. 6 razy więcej niż podczas IEO.

Sukces Fetch.AI i Celer Network

W trakcie inauguracyjnej sprzedaży, inwestorzy musieli zapłacić 0,0867 dolara za token Fetch.AI (FET). Obecnie jego cena wynosi 0,214317 dolara, a ATH to 0,430755 dolara – prawie pięć razy więcej niż podczas IEO. Fetch.AI to zdecydowanie najbardziej wyczekiwany Offering tego roku i drugi przygotowany w ramach Binance Launchpad. Trwał 22 sekundy.

Aktualnie udział w sprzedaży prowadzonej przez Binance Launchpad jest dostępny jedynie dla posiadaczy tokenów BNB (Binance Coin). Wyjątek stanowił IEO tokenów BitTorrent (BTT), podczas której zakup możliwy był także za pomocą TRX (Tron).

Największy popyt zgłoszono jednak na tokeny Celer Network – ich kupnem zainteresowane było ponad 39 tysięcy użytkowników. Tylko 10% z nich udało się nabyć tokeny CELR i na pewno są z tego powodu zadowoleni. Cena CELR w trakcie IEO wynosiła 0,0067 dolara, natomiat teraz wzrosła do 0,22947 dolara, co daje więcej niż 350% zysku.

Te trzy IEO przyniosły do tej pory średnio 711% ROI: Fetch.ai – 496%, Celer Network – 597%, BitTorrent – 1041%.

Zwroty z inwestycji w przypadku IEO organizowanych przez Binance Launchpad pobudzają wyobraźnię. Zainteresowanie kolejnymi projektami będzie na pewno coraz większe.

Komentarze