Raport IEO | Popularne, lecz nie zawsze dochodowe

1 261

Badacz blockchain i kryptowalut Larry Cermak opublikował wczoraj na Twitterze intrygujący wniosek na temat wydajności IEO w 2019 roku:

Według szefa badań The Block, około 180 projektów blockchain zapewniło sobie finansowanie poprzez Initial Exchange Offering. Na chwilę obecną 40 giełd gościło co najmniej jedno IEO.

IEO the block

W swojej analizie Cermak postanowił skupić się tylko na uregulowanych giełdach. Były one gospodarzem w sumie 28 IEO, z czego 18 (64%) z nich było na plusie.

IEO zyskowne

W sektorze IEO prowadzi Binance

Binance jest obecnie liderem w sektorze „udanych” IEO. Oprócz Binance, cztery inne giełdy (Coineal, Exmarkets, Bitforex i ProBit) gościły w sumie 45% wszystkich dotychczasowych IEO.

giełdy IEO

Według danych dostarczonych przez The Block, urok IEO jest przytłaczająco spekulacyjny. W 2019 r. 12 projektów przyniosło inwestorom zwrot w wysokości 500%. Cermak wyjaśnił, że:

Ponieważ większość inwestorów kupuje tokeny tylko po to, by sprzedać je po wyższej cenie kilka miesięcy później, wycena nigdy nie jest trwała. Około 75% projektów straciło 50% na wartości od czasu ich ATH, a 39% projektów straciło ponad 75% wartości od momentu osiągnięcia ATH.

Dane pokazują, że istnieje silna zależność między fluktuacją ceny tokena od najwyższej w historii a liczbą dni, które upłynęły od czasu sprzedaży tokena.

IEO ATH

Biorąc pod uwagę spekulacyjny charakter tych notowań, Cermak sugeruje, że inwestorzy powinni zadbać o wybór projektów, w które mają inwestować i radzi, aby nie wiązali swoich portfeli z żadnym konkretnym tokenem IEO zbyt długo.

Cermak podsumowuje, że około 75% projektów spadło o 50% swojej wartości od czasu osiągnięcia ATH. Dodał, że”

Dane pokazują, że tokeny IEO nie mogą utrzymać wartości w długim okresie czasu. Najbardziej racjonalna strategia maksymalizacji zysków polegałaby zatem na inwestowaniu w IEO ułatwionemu dzięki giełdom, a nie trzymaniu w portfelu w dłuższej perspektywie. Długoterminowo inwestuj w coś innego.

Czy IEO są nowymi ICO lub po prostu sposobem stosowanym przez giełdy w celu zwiększenia wolumenu i ceny za swoje natywne tokeny? Zapraszam do dyskusji.

Komentarze