Zarabianie na Initial Exchange Offering coraz atrakcyjniejsze dla inwestorów

1 086
Najgorętszym hasłem końca 2017 i początku 2018 roku było ICO. Dlaczego jednak Initial Exchange Offering jest tak korzystny w roku 2019? To już kolejny rozdział kryptowalutowej historii.

Initial Exchange Offering to termin niezwykle widoczny w ostatnim czasie. Zarówno z dobrego, jak i złego powodu. Inwestorów na pewno cieszy, że IEO dają wysokie stopy zwrotu. Z drugiej jednak strony, jak powiedział Jeff Dorman, wiele osób twierdzi, że IEO są nielegalne (przynajmniej w USA).  Tokeny te są nieuregulowanym papierem wartościowym, których giełda działa w roli brokera.

Mimo, że inwestorzy z USA nie mogą uczestniczyć w IEO, nadal mnóstwo inwestorów z całego świata jest aktywnie zainteresowanych tymi emisjami. Głównie ze względu na wysoki potencjał zwrotu. Co w takim razie kieruje cenami?

Motywacje

Nowe i małe kapitalizacje (mniejsze niż $100M) cyfrowych aktywów są niezwykle dynamiczne i napędzane dwoma głównymi zmiennymi. Są to wolumen giełdowy i kapitalizacja. Logicznym jest, że im większy wolumen kupna względem całkowitej kapitalizacji, tym większa szansa na dynamiczny wzrost wartości kryptowaluty. Tworzy się tym samym pewien charakterystyczny, samonapędzający się cykl.

Initial exchange offering

Źródło: www.coindesk.com

Analiza

Poniższe wykresy prezentują korelację między spekulatywnym popytem a ceną wybranych Initial Exchange Offering. Tabela podzielona jest na różne okresy, które pokazują skuteczność stosunku wraz z dojrzewaniem poszczególnych aktywów.

Initial Exchange Offering

Źródło: www.coindesk.com

Druga tabela przedstawia korelację między spekulatywnym popytem i ceną IEO oraz ceną niektórych aktywów o małej kapitalizacji, które wemitowane zostały w 2019 roku.

Initial Exchange offering

Źródło: www.coindesk.com

Konkluzja

Współczynnik spekulatywnego popytu wskazuje niezwykle atrakcyjny sygnał dla inwestorów, którzy interesują się IEO. Zwłaszcza w okresie pierwszych 180 dni ich funkcjonowania.

W ciągu ostatnich dwóch lat obok klasycznego ICO w przestrzeni blockchinowej zaczęły pojawiać się zupełnie nowe formy finansowania. Oparte są one o emisję aktywów cyfrowych. Terminy takie jak IEO i STO sącoraz popularniejsze, a w niedalekiej przyszłości pojawią się pewnie też nowe formy. Tym razem takie, które będą w stanie sprostać również prawnym wyzwaniom stojącym przed kryptowalutami.

Komentarze