Bitcoin i Altcoiny pod presją podaży! Sprawdź dokąd mogą dotrzeć spadki BTC

Dobrym czwartkowym zwyczajem zapraszam na analizę techniczną altcoinów, które zaproponowaliście w mailach i komentarzach pod ostatnim artykułem. Nim zaczniemy, przyjrzyjmy się jednak obecnej sytuacji na BTC.
BTC/USD – Bitcoin

Spoglądając na notowania cyfrowego złota zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów cena BTC ponownie dotarła w okolice 13 tys. USD, gdzie już wczoraj po raz kolejny pojawiła się reakcja podażowa. Od tego czasu obserwujemy spadki i mimo, że ich zasięg przekracza już 2 tys. USD a więc stanowią one ponad 15%, to w dalszym ciągu mogą okazać się jedynie korektą, po której pojawi się kolejny impuls wzrostowy.

Niewykluczone jednak, że w najbliższym czasie tendencja spadkowa będzie kontynuowana. Realnymi zasięgami dla możliwego pogłębienia deprecjacji wydają się w tym momencie ostatnio pokonane opory (teraz wsparcia) tj. 9900 USD oraz 8900 USD, z czego ten pierwszy bardzo precyzyjnie zbiega się z mierzeniem 61.8 korekty Fibonacciego z wcześniejszego ruchu wzrostowego, co poniekąd mogłoby determinować pojawienie się w jego okolicy reakcji popytowej… tak jak miało to miejsce na początku lipca br.

EOS/USD – EOS

Równie mało optymistycznie prezentuje się także obecna sytuacja na notowaniach EOSa, którego kurs – zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją – osunął się w rejon 4,50 USD. Póki co, nie pojawiła się tu jednak jeszcze żadna reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tego wsparcia. Jeżeli tylko poziom ten zostanie pokonany, wówczas deprecjacja tej kryptowaluty mogłaby sięgnąć nawet okolic 1,70 USD.

XLM/USD – Stellar

Spoglądając na notowania Stellar’a zauważymy, że wskutek ostatnich spadków rynek pokonał techniczne wsparcie w wysokości 0,1185 USD i dotarł w okolice linii tendencji wzrostowej. Mimo kilkudniowej konsolidacji wsparcie to jednak również zostało pokonane. Jeżeli tylko w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa mogąca zanegować wczorajsze wybicie, cena Stellara mogłaby osunąć się nawet w okolice 0,06 USD.

ADA/USD – Cardano

Na notowaniach Cardano zauważymy, że wskutek ostatnich spadków rynek pokonał istotne wsparcie w wysokości 0,077 USD. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania linii tendencji wzrostowej będącej jednocześnie dolnym ograniczeniem formacji równoległego kanału wzrostowego. Jeżeli jednak i ten poziom zostanie pokonany, wówczas cena Cardano mogłaby osunąć się nawet w okolice 0,0531 USD.

TRX/USD – TRON

Spoglądając na notowania TRX zauważymy, że w wyniku ostatnich spadków rynek po raz kolejny dotarł w rejon 0,0312 USD. Dziś o poranku poziom ten został jednak pokonany i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 0,0214 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem dopiero kolejne techniczne wsparcie, które mogłoby determinować pojawienie się większej reakcji popytowej.

XMR/USD – Monero

Na notowaniach Monero zauważymy, że mimo, iż rynek już od dłuższego czasu utrzymuje się powyżej bariery 80 USD, to jednak kupującym ewidentnie brakuje siły, by wywindować kurs w rejon kolejnego oporu tj. 148 USD. Zamiast tego, naprzemiennie obserwujemy wzrosty i spadki. W chwili obecnej cena Monero oscyluje w okolicy 90 USD. Jeżeli tylko trwające od początku tygodnia spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania rejonu 80 USD.

DASH/USD – Dash

Spoglądając na notowania Dash’a zauważymy, że rynek od pewnego czasu znów porusza się w trendzie horyzontalnym. Wskutek ostatnich wzrostów kurs po raz kolejny dotarł w rejon 178 USD. Tam jednak znów pojawiła się reakcja podażowa i – zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją – rynek osunął się do 137 USD. Warto zwrócić uwagę, że mamy tu konsolidację wsparć wynikającą z horyzontalnej strefy oraz linii tendencji wzrostowej. Trwałe odrzucenie tej bariery mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów. Póki co nie pojawiła się tu jednak żadna reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odbicie. Jeżeli zatem strefa ta zostanie pokonana, notowania mogłyby osunąć się nawet do 100 USD.

Jeżeli Ty również chciałbyś abym naniósł swoje kreski na wykres jakiejś konkretnej kryptowaluty, której nie ma w powyższym artykule, napisz proszę co to za instrument w komentarzu pod tym tekstem bądź ślij do mnie prywatną wiadomość na picasso@bithub.pl a ja obiecuję uwzględnić to następnym razem.

“To nie ma być łatwe. Każdy, kto uważa, że to łatwe, jest po prostu niemądry”

– Charlie Munger

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx