Kolejne dziesiątki bitomatów w Stanach | Chicago

1 091
Mimo mało pozytywnych doniesień z rynku spekulacyjnego biznes bitomatowy znacznie się rozwija, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Tym razem partner amerykańskiej firmy Bitcoin Depot stawia w Chicago kolejne dziesiątki kryptomatów (bitomatów). Bitwa o kryptowalutowy rynek trwa.


Kolejne kryptomaty

Ostatnimi czasy rynek bankomatów (ATM), kiosków czy punktów, w których można zakupić kryptowaluty, niezmiernie się rozwija. Informowaliśmy Was już o możliwości zakupu Bitcoina w tradycyjnych bankomatach w Nowym Jorku czy w ponad 20 000 kioskach Coinstar. Teraz kryptomaty zwiększą swoją liczebność w Chicago.

Chicago Business donosi, iż Lux Vending pod szyldem Bitcoin Depot wprowadza wraz z początkiem roku 30 kryptomatów (bankomatów kryptowalutowych). Lux posiada już kilka kryptomatów w Chicago, lecz teraz chcą zrobić z miasta drugie pod względem ilości kryptomatów miejsce w Stanach.CEO Bitcoin Depot, Brandon Mintz mówi, że Lux wybrał to miejsce z powodu ogromnego rozmiaru miasta, zagęszczenia ludności oraz historii tamtejszej finansjery. “To jest bardzo, bardzo niszowa baza konsumentów,” powiada Mintz.

Centrum finansowe – Chicago

Największe polskie miasto w Stanach Zjednoczonych zatriumfowało wśród krypto entuzjastów w grudniu 2017 roku. Powodem triumfu było wprowadzenie kontraktów futures na Bitcoinie przez takie giełdy jak CME Group oraz CBOE.

Dziś Chicago może poszczycić się rozwojem nowej ekonomii przez rozkwit tamtejszego rynku kryptowalut i technologii blockchain. Obecnie miasto liczy sobie ponad 220 kryptowalutowych bankomatów, głównie obsługujących Bitcoina. Znajdujące się tam kryptomaty dystrybuowane są w głównej mierze przez takie podmioty jak Digital Mint, Bitcoin Depot czy Athena Bitcoin.Bitcoin Depot, partner wykonawczy Lux Vending ma ponad 180 maszyn na terenie Stanów Zjednoczonych. Zaraz przybędzie ich coraz więcej i to na obszarze całego Chicago. Firma oferuje na swoich maszynach handel takimi kryptowalutami jak Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum czy Litecoin.

Więcej o wartości, jaką wnoszą kryptomaty, bitomaty, kioski, w ogóle bankomaty obsługujące kryptowaluty usłyszycie w poniższej prelekcji CEO Bitcoin Depot.


Bitwa kryptowalutowa w Stanach

W grudniu ubiegłego roku informowaliśmy Was o rosnącym trendzie, fali bitomatów zalewającej świat. Wydawałoby się, że Stany Zjednoczone zostaną w tyle, jednakże włączyły się do gry.

Nie tyle kryptomaty, ile cały ekosystem kryptowalutowy, blockchainowy jest coraz bardziej napędzany w Stanach. Stany takie jak Pensylwania, Wyoming, Nowy Jork i wiele innych pracują nad ustawami i legislacją kryptowalut, nawet stawiając je na równi z FIAT. Jednym słowem – bankomatów bitcoinowych ciągle przybywa, prowadzone są projekty prawne, a firmy kooperują, o startupach nie wspominając.

Nie deprecjonując innych gospodarek krajowych, jak na przykład Polskiej, warto wspomnieć o naszych bitomatach. Ostatnio jest ich coraz więcej, a pod naszym szyldem kilka dni temu pojawiły się dwa, kolejno w Warszawie i Poznaniu.


Jak Wam się podoba rozwój bitomatowego rynku?
Czy korzystaliście już z kryptomatów? Czy wnoszą one realną wartość na rynku? Zapraszamy do komentowania!

Komentarze