Bitcoin w 20 000 kiosków

2 080
W czwartek ogłoszono, że Coinme łączy siły z Coinstar uruchamiając możliwość zakupu Bitcoina w ponad 20 000 kiosków na całym świecie. Tysiące z nich znajdują się w Stanach Zjednoczonych, a pierwsi entuzjaści dokumentują już zakupy w social mediach.

 

Bitcoin w kioskach


W czwartek 17 stycznia 2019 roku wydano notę prasową informującą o współpracy takich firm jak Coinme oraz Coinstar. Oprogramowanie ze strony Coinme i ponad 20 000 kiosków od Coinstar tworzy ogromną sieć punktów oferującą zakup Bitcoinów. Nie potwierdzono, że we wszystkich kioskach będzie możliwość kupna Bitcoina, ale istnieje taka możliwość.


Kioski Coinstar znajdują się na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Faktem jest, iż 90% żyjącej populacji USA ma choć jeden taki kiosk w zasięgu 8 km od siebie.

Cała procedura kupna Bitcoin w kioskach opisuje się w kilku prostych krokach.

  1. Znaleźć kiosk Coinstar, tutaj.
  2. Kliknąć na ekranie “Buy Bitcoin”, przeczytać i zaakceptować warunki transakcji, następnie podać numer telefonu.
  3. Włożyć gotówkę (tylko banknoty) do odpowiedniej komory (dowolna ilość do 2500 dolarów).
  4. Zabrać otrzymany paragon z kodem na Bitcoiny.
  5. Odwiedzić stronę https://www.coinme.com/redeem, utworzyć konto bądź zalogować się na już istniejące i odebrać Bitcoiny.

Kooperacja


Obie firmy połączyły siły, żeby umożliwić zwykłym ludziom wejść w świat nowej, cyfrowej ekonomii. Coinme zajmuje się tym od dawna, z kolei Coinstar dopiero zaczyna.

Coinme to firma działająca na rynku od 2015 roku, lecz dopiero 2 lata później rozpoczęła produkcję własnych bitomatów. Firma liczy sobie 64 urządzenia (ATM) w 53 lokacjach na obszarze Stanów Zjednoczonych. Oferują kupno i sprzedaż takich kryptowalut jak Bitcoin, Ethereum, Dash, Monero itp. Coinme przeprowadziło ICO, którego wynikiem jest Uptoken, a jego zadaniem jest redukcja prowizji przy korzystaniu z maszyn.

Coinstar to firma z 25-letnią tradycją, blisko 20 000 kiosków w 9 krajach i ponad miliardem przeprowadzonych transakcji. Firma posiada ogromną ilość kiosków, które pozwalają wymienić słoik drobniaków na gotówkę bądź kartę podarunkową. Ponadto, pieniądze przyjęte przez maszynę można przeznaczyć na wsparcie charytatywne, a teraz nawet kupić Bitcoiny (4% prowizji przy kupnie Bitcoinów).Łatwy sposoób na zakup Bitcoina


Obu przedstawicieli współpracujących ze sobą firm wystosowało kilka słów przy okazji ogłoszenia inauguracji wspólnej działalności. Ogłoszenie rozpoczyna się słowami Neila Bergquist, założyciela i CEO firmy Coinme.

Jesteśmy podekscytowani współpracą z Coinstar, a zatem zaoferowaniem konsumentom łatwego i wygodnego sposobu zakupu Bitcoina podczas ich codziennych zajęć. Bitcoin jest teraz dostępny w Twoim lokalnym sklepie spożywczym poprzez kioski Coinstar. To oferuje konsumentom łatwiejsze przystąpienie do nowej, dynamicznej ekonomii.

.

Z kolei, CEO Coinstar, Jim Gaherity powiedział: 

Coinstar cały czas poszukuje nowych sposobów oferowania wartości konsumentom odwiedzającym nasze kioski. Coinme dostarczając innowacyjny mechanizm wraz z elastyczną platformą Coinstar, umożliwia konsumentom łatwy zakup Bitcoina za gotówkę (…)

.
Bitomaty i ATM


Bitcoin w kioskach i bankomatach ma się coraz lepiej, a statystyki i raporty rysują świetlaną przyszłość dla tego rynku. Warto przypomnieć chociażby Francję, czy ostatnio postępujący trend.

Stany Zjednoczone to największy rynek kryptomatów na świecie, według CoinAtmRadar liczy sobie ich ponad 2 500. Na drugim miejscu znajduje się Kanada z ponad trzy razy mniejszą liczbą i Austria na miejscu trzecim z ponad 250. Ciekawostką jest, iż Polska mieści się w TOP 15 z 28 bitomatami, z czego najwięcej jest w Warszawie i Krakowie.

Poza tym raport Research&Markets z sierpnia 2018 roku przedstawia oczekiwaną wartość rynku kryptomatów z końcem 2018 i 2023 roku. Raport donosi, że rok 2018 to 16,3 miliona dolarów, a do roku 2023 będzie to 144,5 miliona dolarów.

Jak Wam się podoba oferta Bitcoin w kioskach, poskutkuje to wzrostem adopcji? Czy na naszym rodzimym rynku doczekamy się podobnej oferty? Zapraszamy do komentowania!

Komentarze