Bitcoin prepaid w 6 tys. kiosków | Francja

Według reportażu Reutera wiemy, że w sześciu francuskich sklepach tytoniowych można kupić Bitcoiny. Odpowiedzialna jest za to firma KeplerK, która zamierza zwiększyć liczbę placówek do sześciu tysięcy już w przyszłym miesiącu.


Bitcoin prepaid


Ostatnia wiadomość z Francji budzi niebywały zachwyt wśród entuzjastów kryptowalut. Kupno Bitcoina od znajomego sprzedawcy z kiosku nie będzie już problemem.

Zgodnie z reportażem Reutera, obecnie sześć kiosków w Paryżu oferuje sprzedaż Bitcoinów. W lutym ma się to zmienić, bo przybędzie aż 6 000 nowych miejsc w stolicy i na jej obrzeżach. Każdy punkt jest oznaczony nalepką informacyjną o sprzedaży Bitcoinów w kiosku.

Kupno złotych cyfrowych monet odbywa się za pomocą aplikacji firmy KeplerK. Wystarczy, że poprosimy o tzw. Bitcoin prepaid. Zwykły paragon z kodem czyni nas szczęśliwymi posiadaczami BTC.

Założyciel firmy, Adil Zakhar jasno wyraża cel istnienia tej usługi:

“Niektórym trudno jest uzyskać Bitcoiny online, […] Oni ufają właścicielom lokalnych sklepów tytoniowych bardziej, niż mieliby zaufać komuś anonimowemu z internetu.”


Zakazy


Ostatnimi czasy sklepy tytoniowe notowały niepokojąco niską sprzedaż, więc Francja udzieliła licencji ok. 24 000 kiosków. Zezwolono na sprzedaż takich produktów jak doładowania kart kredytowych, doładowania komórkowe czy usługi transferu pieniężnego.

W listopadzie toczyły się dyskusje na temat usługi Bitcoin prepaid w sklepach tytoniowych. W ramach tego projektu usłyszeliśmy wiele negatywnych głosów, w tym odmowę Banku Francji. Udało się jednak zarejestrować prowadzenie działalności przez KeplerK, mimo że zgody udzieliła instytucja zależna od banku.

Francuskie problemy


Francuskie społeczeństwo boryka się cały czas z nieustająco rosnącymi podatkami nakładanymi przez rząd. Ludzie na ulicach, płomienie, bijatyki to krajobraz ostatnio prezentowany we francuskich mediach. Jednym z głównych powodów jest pieniądz i siła nabywcza, więcej na ten temat przygotowaliśmy w tym artykule.

We Francji znajdziemy wielu zwolenników cyfrowych aktywów i Bitcoina. Jakiś czas temu podczas zamieszek ludzie chodzili w kamizelkach z napisem “Kupuj Bitcoiny”.

Warto dodać, że ruch polityczny Gilets Jaunes prowadzi do utworzenia referendum w celu poskromienia banków. Jednocześnie w najbliższą sobotę organizują święto podobne do Proof of Keys w świecie kryptowalut.

Co myślicie o zakupach Bitcoin prepaid w kioskach? Czym Bitcoin jest dla Francji? Zapraszamy do komentowania!

Komentarze