Bitomaty na fali | Nowy trend, który dynamicznie się rozwija

W ostanich tygodniach wykresy kursów kryptowalut świeciły raczej na czerwono, co absolutnie nie przeszkodziło branży „bankomatów Bitcoin”, czyli bitomatów w dynamicznym rozwoju.  Raport Coin ATM Radar pokazuje stale rosnące zainteresowanie produkcją i wykorzystywaniem tych urządzeń w wielu częściach świata.

Bitomat – raport

Bitomaty są na fali. Dzieje się tak pomimo faktu, że listopad nie był najlepszym okresem, jeżeli chodzi o kursy kryptowalut. Mogło by się wydawać, że rynek w obecnym stanie nie przyciągnie wielu nowych entuzjastów, czy inwestorów do branży. Na szczęście stało się inaczej.

Raport Coin ATM Radar informuje o znacznym wzroście zainteresowania kryptowalutowymi bankomatami. W ciągu listopadowej zapaści na rynku, mogliśmy dostrzec zwiększenie się ilości bitomatów na świecie. W samym listopadzie uruchomiono 209 bankomatów Bitcoin. Podsumowując, daje  to 141 nowych urządzeń, przeznaczonych do kupowania i sprzedawania Bitcoinów oraz innych kryptowalut.

Produkcja i utrzymanie bitomatów to duże przedsięwzięcie finansowe i logistyczne. Producenci liczą na nowe sukcesy w nadchodzącym wielkimi krokami 2019 roku. Tylko dwóch z nich – General Bytes i Genesis Coin, w samym listopadzie uruchomiło ponad setkę maszyn.

Jak wynika z raportu, najwięcej bitomatów pojawiło się w Stanach Zjednoczonych i kolejno w Austrii, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Kilka państw, takich jak Peru, Albania czy Korea Południowa może poszczycić się pojawieniem pierwszego bankomatu kryptowalutowego w ogóle.

Kolejną ważną kwestią dotyczącą komentowanego dokumentu jest bez wątpienia wzrost liczby obsługiwanych alternatywnych walut w bitomatach. Jest to istotna informacja ze względu na fakt, że prawie wszystkie bitomaty obsługują Bitcoina, ale niewiele z nich umożliwia operacje na innych kryptowalutach.

Pozytywnie w 2019 roku

Wydarzenia ostatnich miesięcy to znaczne spadki kursu kryptowalut. Pomimo takiej sytuacji, branża odnotowuje stały napływ kryptowalutowych entuzjastów. Liczba bitomatów rośnie w ogromnym tempie. Warto śledzić również rodzimy rynek, na którym z dużym powodzeniem działa FlyingAtom – spółka, która zajmuje się, między innymi, tematem bitomatów. W Polsce uruchomiła już 23 takie urządzenia, które możecie znaleźć w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Gdańsku i w innych miastach. Na stronie FlyingAtom.com w zakładce „Bitomaty” znajdziecie aktualne informacje o stanie urządzeń oraz ich aktualnych zasobach.

W branży kryptowalut widać wiele dobrych, istotnych sygnałów dla jej dalszego rozwoju. Przykładem może być chociażby praca Facebooka nad własną kryptowalutą oraz fakt, że fraza “What is Bitcoin?” była najczęściej wyszukiwanym hasłem w 2018 roku w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii wg raportu Google Trends.

Czy korzystaliście już z bitomatu? Co sądzicie na temat tej branży? Zapraszamy do komentowania.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze