Google: „Co to jest Bitcoin” najczęściej wyszukiwane hasło roku w USA, Anglii i Rumunii

1 542

Zainteresowanie Bitcoinem na całym świecie nie maleje, pomimo że cena kryptowaluty spadła o ponad 80% w porównaniu z najwyższą wartością z grudnia 2017 roku. Zgodnie z najnowszymi danymi z Google Trends, wiele osób wyszukuje „Co to jest Bitcoin”.

Mamy najniższą cenę Bitcoina od 15 miesięcy, a jednak zainteresowanie kryptowalutą z największą kapitalizacją rynkową wydaje się rosnąć. Według najnowszych danych Google Trends wyszukiwany termin „Co to jest Bitcoin” znajduje się na szczycie listy w kategorii „Co to jest …?” Zarówno w Wielkiej Brytanii, Rumunii jak i USA. Zainteresowanie kryptowalutami nie kończy się jednak na prekursorze rynku. „Jak kupić Ripple” to czwarta najczęściej wyszukiwana fraza w kategorii „How to …” w USA.

W Stanach Zjednoczonych na Hawajach zainteresowanie Bitcoinem cieszyło się największą popularnością, następnie w Kalifornii, stanie Waszyngton i Nowym Jorku – nic dziwnego, ponieważ wszystkie posiadają duży sektor działalności związanych z kryptowalutami.

Republika południowej afryki najbardziej zainteresowana słowem „Bitcoin”

Termin „Bitcoin” wydaje się obecnie najbardziej popularny w RPA, prawdopodobnie z powodu niepewności politycznej i gospodarczej. Według trendów Google zainteresowanie tam jest wyższe niż w jakimkolwiek innym kraju na świecie.

Czy pytania wpisywane w wyszukiwarkę przekładają się na praktyczne statystyki?

Okazuję się, że tak. Liczba zweryfikowanych użytkowników kryptowalut niemal podwoiła się w pierwszych trzech kwartałach roku. Wynika z badania przeprowadzonego przez Cambridge Center dla Alternative Finance. W tym roku liczba użytkowników wzrosła z 18 do 35 milionów.

Liczba „kryptograczy” nadal wzrasta, nawet przy głębokiej recesji na rynku, może to oznaczać, że czeka nas ewentualne ożywienie w sektorze kryptowalut – jest to kluczowe stwierdzenie w czasie, gdy niektórzy krytycy przewidują, że wartość kryptowalut spadnie do zera.

Komentarze