Bitcoin w tradycyjnych bankomatach | Nowy Jork

1 603
Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork wydał licencję kilku firmom oferującym usługi związane z cyfrowymi walutami. Szczególnie interesuje nas licencja firmy LibertyX, która kilka miesięcy temu nawiązała współpracę z Genmega. Wspólnie zaoferowali zakup Bitcoina w ponad 100 000 tradycyjnych bankomatach przy użyciu karty debetowej.


BitLicense

Najnowszy komunikat prasowy z Departamentu Usług Finansowych (DFS) Stanu Nowy Jork głosi o odpowiedzialnym i pożądanym rozwoju branży fintech w Nowym Jorku. W związku z tym wydano licencję na działalność w obszarze kryptowalut takim firmom jak Robinhood, Moon i co najważniejsze LibertyX.

Dzisiejsze zatwierdzenia zostały dodane do rosnącej listy odpowiedzialnych dostawców cyfrowych walut. Dostrzegają oni i doceniają, jak obszerne ramy regulacyjne sprzyjają konkurencji na rynku, przynosząc korzyści konsumentom i branży. – powiedziała Maria T. Vullo, Nadinspektor DFS

Od teraz w Nowym Jorku LibertyX będzie mógł zapewnić usługę kupna Bitcoina w tradycyjnych bankomatach za pomocą karty debetowej.

Chris Yim, założyciel i CEO LibertyX powiedział:

Po obszernym procesie weryfikacji, jesteśmy zachwyceni otrzymaniem błogosławieństwa od Nowy Jork DFS (BitLicense). To będzie pierwsza oferta zakupu Bitcoina przy użyciu karty debetowej dla nowojorczyków.

DFS pracuje nad przyjęciem i weryfikacją kolejnych firm, które oferują usługi finansowe. Do dziś udzielono 16 licencji na działanie firm z rynku kryptowalut.

100 000 bankomatów

Warto wspomnieć, że w połowie października 2018 roku firmy Genmega i LibertyX rozpoczęły współpracę. Ta współpraca umożliwia Amerykanom zakup Bitcoina w ponad 100 000 bankomatach przy pomocy karty debetowej.


Genmega to firma oferująca bankomaty (ATM) i która sama posiada ponad 150 000 bankomatów na całym świecie. Wraz z szybkim i prostym procesem aplikacji są w stanie zaoferować zakup Bitcoina w każdym tradycyjnym bankomacie, dzięki LibertyX.


LibertyX oferuje oprogramowanie, które pozwala na kupno Bitcoina w tysiącach sklepów, a potem wykorzystania ich przy użyciu aplikacji na smartfon.

Dzięki współpracy obu firm i BitLicense otrzymanej przez LibertyX teraz nowojorczycy mogą kupić Bitcoina przy użyciu karty debetowej w tradycjyn bankomacie.

Jak Wam się podoba oferta Bitcoina w tradycyjnym bankomacie, kupowalibyście? Podzielcie się opinią w komentarzach, zapraszamy!

Komentarze