Kilkunastoprocentowe wzrosty krypto przez strach Rosjan uciekających z giełd

4 372

Początek tygodnia z pewnością wywołał uśmiech na twarzach wielu inwestorów, szczególnie że najważniejsza kryptowaluta w ciągu 24 godzin zyskała ponad 15% i obecnie utrzymuje się powyżej 43 000 USD. Równie dobrze radzą sobie altcoiny.

Chociaż zaledwie dzisiaj informowaliśmy, że eBay rozważa wprowadzenie płatności krypto, to obecne wzrosty najprawdopodobniej są efektem… strachu Rosjan przed kolejnymi sankcjami i ich zamiłowania do pokera.

Rosjanie uciekają ze scentralizowanych giełd kryptowalut

Każdego dnia pojawiają się wiadomości o nowych sankcjach, które w coraz większym stopniu zaczynają utrudniać życie Rosjanom. W dodatku przez odcięcie Rosji od SWIFT wielu tamtejszych inwestorów będzie musiało poszukać innego sposobu rozliczania transakcji. Chociaż Bitcoin wydaje się idealnym wyborem, a największa giełda kryptowalut Binance pomoże Rosji w uregulowaniu kryptowalut, to może się okazać, że w najbliższym czasie Rosjanie za bardzo na tym nie skorzystają.

Ukraina wzywa do blokowania dostępu do giełd kryptowalut Rosjanom i chociaż na razie CEO giełdy Kraken Jesse Powell oraz inni przedstawiciele branży odpowiadają, że ewentualne blokady muszą być wprowadzane zgodnie z prawem, to chyba nikt już nie ma wątpliwości, że niebawem dojdzie do zamrożenia kont.

Strach Rosjan napędza wzrost Bitcoina

To natomiast jest prawdopodobną przyczyną obecnych wzrostów. Wystraszeni Rosjanie zaczynają wycofywać środki ze scentralizowanych giełd kryptowalut (a warto przypomnieć, że według wielu osób wśród Rosjan nie brakuje early adopterów BTC). Wycofanie pieniędzy z giełd wymaga oczywiście zakupienia dużych ilości BTC / ETH / innych kryptowalut, co może prowadzić do tego, że chwilowo popyt przewyższa podaż.

Jak widać strach Rosjan przed blokadą środków może mieć korzystny wpływ na nastroje wszystkich inwestorów.

Rosjanie kończą z pokerem

Drugim czynnikiem, który wpłynął na wieczorne kilkunastoprocentowe wzrosty, jest wycofywanie się Rosjan z platformy pokerowej. W tym przypadku również chodzi o strach przed zablokowaniem środków. Według jednego z naszych czytelników wycofanie pieniędzy z platformy pokerowej wiąże się z koniecznością wymienienia żetonów na krypto. Strach rosyjskich użytkowników chętnie wykorzystują pozostali gracze, którzy doliczają im nawet 5-6% prowizję. Nie zniechęca to jednak Rosjan przed skorzystaniem z oferty, bo alternatywą może być całkowita utrata środków.

W chwili pisania artykułu BTC kosztuje 43 255 USD, a ETH 2908 USD.

Komentarze