eBay rozważa wprowadzenie płatności krypto!

1 665

Jeden z największych marketplace’ów na świecie poważnie zastanawia się nad wprowadzeniem płatności kryptowalutowych! W dodatku informacja nie pochodzi od anonimowego źródła, ale przekazał ją CEO eBay Jamie Iannone.

Wiadomość zbiegła się z odbiciem na rynku krypto. Bitcoin kosztuje już 41 133 USD, a Ethereum 2 822 USD.

Co wydarzy się 10 marca?

O tym, że gigant e-commerce na poważnie zastanawia się nad wprowadzeniem obsługi kryptowalut, prezes firmy poinformował podczas niedzielnego wywiadu udzielonego The Street. Przyznał wówczas, że chociaż obecnie firma nie akceptuje płatności krypto, to uważnie przygląda się nowym formom płatności.

„We continue to evaluate other forms of payments that we should take on the platform. We don’t currently accept cryptocurrency on the platform”.

Zasugerował również, że podczas najbliższego spotkania z inwestorami (10 marca 2022 r.) eBay może oficjalnie ogłosić coś istotnego.

„But on March 10, we’re going to go deeper on all of these things, payments, advertising, our focus categories”.

Duże zainteresowanie NFT

Chociaż eBay nie akceptuje płatności w kryptowalutach, to od maja ubiegłego roku użytkownicy mogą handlować NFT. Transakcje z udziałem niewymienialnych tokenów przyciągnęły wiele osób, co pokazało firmie, że eBay powinien w większym stopniu zainteresować się cyfrowymi przedmiotami.

CEO eBay Jamie Iannone nie ukrywa, że wprowadzenie obsługi kryptowalut byłoby kolejnym sposobem na przyciągnięcie młodszych użytkowników (zobacz również: Duża część Milenialsów i Pokolenia Z chciałaby otrzymywać część wynagrodzenia za pracę w bitcoinie): zwracamy się do młodszego pokolenia, które sprzedaje swoje adidasy, tworzy kolekcje na platformie i buduje nowe możliwości marketingowe.

„We’re appealing to the younger generation, where they’re coming in selling their sneakers, becoming a collectable collector on the platform, and they’re building new marketing capabilities”.

Na razie eBay wprowadził płatności Google / Apple Pay. Firma udostępnia również opcję odroczenia terminu zapłaty.

Co sądzisz o ewentualnym dodaniu krypto płatności przez giganta branży e-commerce? Czy może się to stać paliwem niezbędnym do rozpoczęcia dalszych wzrostów?

Komentarze