Jeff Bezos i Dogecoin: założyciel Amazonu obserwuje profil twórcy DOGE

Jeff Bezos zaczął obserwować oficjalne konto twórcy Dogecoina Billy’ego Markusa Shibetoshi Nakamoto (@BillyM2k), co rozpaliło wyobraźnię zwolenników DOGE.

Warto jednak pamiętać, że chociaż obecny CEO firmy Amazon Andy Jassy wierzy w kryptowaluty, to nie uważa, aby sklep miał je w najbliższym czasie wprowadzić.

Bezos obserwuje Markusa

Konto Shibetoshi Nakamoto (@BillyM2k) obserwuje już ponad 1,5 mln osób, natomiast wiadomości zamieszczane przez jednego z najbogatszych ludzi na świecie (@JeffBezos) śledzi 4,1 mln obserwujących.

Chociaż w połowie kwietnia CEO Amazona wypowiedział się na temat kryptowalut i NFT (dla przypomnienia: od lipca ubiegłego roku jest nim Andy Jassy) w sposób, który nie dawał nadziei na szybkie wprowadzenie nowej formy płatności, to wiele osób uważa, że obserwowanie profilu twórcy DOGE przez założyciela giganta branży e-commerce to dobry znak.

Miliarderzy wierzą w DOGE

Dogecoin (DOGE) to wyjątkowy meme coin. O ile rzadko można usłyszeć, aby poważny fundusz lub zwykły inwestor kupował psią kryptowalutę z innego powodu niż czysta spekulacja, to jednocześnie w projekt oficjalnie wierzą jedni z najbogatszych ludzi na świecie. Najlepszym przykładem jest miliarder Elon Musk, o czym wielokrotnie pisaliśmy na łamach BitHub (zobacz również: Zdaniem Elona Muska Dogecoin jest lepszy niż Bitcoin). Inny amerykański biznesmen i zarazem właściciel zespołu NBA Dallas Mavericks publicznie przyznał, że „memowa kryptowaluta jest najsilniejszym środkiem wymiany” (więcej informacji znajdziesz w artykule: Musk i Cuban: DOGE pełni rolę środka płatniczego lepiej niż jakakolwiek inna kryptowaluta).

W chwili pisania artykułu Dogecoin (DOGE) kosztuje 0,12 USD, a jego cena w ostatnich dniach nieprzerwanie spada wraz z całym rynkiem. Tylko w ciągu tygodnia kryptowaluta straciła ponad 9%. W porównaniu z ATH, które miało miejsce ósmego maja ubiegłego roku, DOGE stracił 83,5%.

Co sądzisz o obserwowaniu konta twórcy DOGE przez założyciela i wieloletniego CEO Amazona? Czy może to oznaczać, że w najbliższych miesiącach kurs Dogecoin wzrośnie? Należy jednak mieć na uwadze, że od dłuższego czasu Billy Markus nie jest związany z popularnym meme coinem.

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze