CEO Amazona wypowiedział się na temat kryptowalut i NFT

CEO Amazona Andy Jassy w rozmowie z CNBC zdradził, czy posiada Bitcoiny lub NFT, a także poinformował o planach kierowanej przez niego firmy. Te jednak mogą rozczarować zwolenników kryptowalut.

Jassy podkreślił jednak, że rynek kryptowalut stanie się jeszcze większy, a niewymienialne tokeny mogą z czasem zagościć na Amazonie.

Kim jest Andy Jassy?

Na początek warto przypomnieć, że Jeff Bezos (założyciel i wieloletni CEO firmy) w ubiegłym roku przekazał stery w ręce swojego wieloletniego współpracownika. Tym samym od 5 lipca 2021 r. to właśnie Andy Jassy dba o rozwój giganta branży e-commerce.

Wprowadzenie przez Amazon płatności z wykorzystaniem kryptowalut z pewnością byłoby kolejny kamieniem milowym dla cyfrowych aktywów. Jakiś czas temu rzecznik firmy poinformował, że Amazon (na razie) nie wprowadzi płatności BTC, a najnowsza wypowiedź CEO pokazuje, że nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Andy Jassy o NFT i kryptowalutach

Chociaż prezes Amazona wierzy w kryptowaluty, to na razie nie ma co liczyć na dodanie nowego mechanizmu płatności. Prawdopodobnie nie jesteśmy blisko dodania kryptowalut jako mechanizmu płatności w naszej działalności detalicznej, ale wierzę, że z czasem zobaczysz, jak kryptowaluty staną się większe.

„We’re not probably close to adding crypto as a payment mechanism in our retail business, but I do believe over time that you’ll see crypto become bigger”.

Czy CEO Amazon ma kryptowaluty?

Zapytany o to, czy jest posiadaczem BTC lub NFT, Andy Jassy zdecydowanie zaprzeczył. Podkreślił jednak, że w przyszłości Amazon może podjąć decyzję o wprowadzeniu niewymienialnych tokenów.

„I think it’s possible down the road on the platform”.

Można jednak założyć, że skoro eBay rozważa wprowadzenie płatności krypto, to stworzony przez Jeffa Bezosa gigant prędzej czy później zdecyduje się na podobny krok.

Aktualnie najbardziej wyczekiwaną platformą handlu niewymienialnymi tokenami pozostaje Coinbase NFT, o której informowaliśmy już w październiku ubiegłego roku (Coinbase uruchomi własną platformę NFT).

Co sądzisz o braku zainteresowania kryptowalutami ze strony giganta branży e-commerce?

Może Cię zainteresować:

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx