Amazon szuka pracowników do realizacji projektu „waluty cyfrowej”

3 317

Gigant e-handlu, Amazon, przygotowuje się rzekomo do uruchomienia projektu cyfrowej waluty… w Meksyku.

Nie ustając w staraniach o zdobycie nowych rynków, Amazon Inc. wydaje się być gotowy do wdrożenia nowego systemu płatności obejmującego „Digital and Emerging Payments (DEP)”.

Projekt nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony, aczkolwiek Amazon wspominał o nim w serii ostatnich ogłoszeń o pracę:

„Szukamy lidera, który pomógłby nam wprowadzić nowy produkt płatniczy, początkowo w Meksyku. Ten produkt umożliwi klientom zamianę gotówki na walutę cyfrową, za pomocą której klienci mogą korzystać z usług online, w tym kupować towary i / lub usługi, takie jak Prime Video.”

Nie chodzi raczej o bitcoina…

W ogłoszeniu nie określono rodzaju zasobu cyfrowego, aczkolwiek jest bardzo mało prawdopodobne, aby Amazon miał na myśli którąkolwiek z wiodących kryptowalut, takich jak Bitcoin lub Ethereum. Stwierdzono, że kandydaci powinni czuć się komfortowo przy projektowaniu nowych systemów z użyciem odpowiednich technologii, jak również natywnych technologii AWS..

Dział DEP firmy Amazon zamierza najpierw wprowadzić produkt w Meksyku. Drugie ogłoszenie o pracę wskazywało jednak, że rozwiązanie wydaje się być skierowany szeroko na rynki wschodzące, może zatem niebawem zacząć dotyczyć innych krajów.

Amazon szykuje się na kryptowaluty już od kilku lat

W 2017 roku Amazon kupił trzy domeny związane z kryptowalutami – amazoncryptocurrency.com, amazonethereum.com i amazoncryptocurrencies.com, oprócz amazonbitcoin.com, które już posiadali (według CNBC). To podsyciło dyskusję o potencjalnym zainteresowaniu firmy tą przestrzenią, chociaż jak do tej pory nic z tego nie wyszło.

W niedawnym poście na Quora, dyrektor ds. Technologii Ripple, David Schwartz, wyraził wątpliwości, czy Amazon uruchomi w najbliższym czasie własny zasób cyfrowy:

„Wyobraź sobie, że masz jedną walutę, w której zarabiasz, inną walutę, w której musisz płacić podatki, jedną walutę, w której płacisz czynsz, jedną walutę, w której kupujesz artykuły spożywcze i tak dalej. To byłby prawdziwy bałagan. Nie tylko ponosiłbyś wiele bezcelowych opłat za przeliczanie walut, ale nie wiedziałbyś, jaką część swojej pensji potrzebujesz na opłacenie czynszu, ponieważ waluty mogą zmieniać wartość względem siebie.”

Amazon Coin

Firma ma własne monety, które użytkownicy mogą wydawać na aplikacje, gry i elementy w aplikacji. Amazon coin są dostępne w nominałach od 300 do 50 000. Według Amazon wyceniane są na 1 USD za 100 monet, aczkolwiek wydają się nie mieć wiele wspólnego z kryptowalutami…

Może Cię zainteresować:

Komentarze