Amazon (na razie) nie wprowadzi płatności BTC

Rzecznik prasowy Amazon zdementował plotki związane z tym, że lider e-commerce zacznie niebawem przyjmować płatności w BTC.

Jednocześnie potwierdził, że firma jest zainteresowana kryptowalutami.

Kiedy będzie można zapłacić bitconami w sklepach Amazon?

Po tym, jak anonimowy informator przekazał wiadomość o planach Amazonu związanych z rozszerzeniem dostępnych opcji płatności o BTC, wielu zwolenników bitcoina zaczęło zastanawiać się, jak mocno wpłynie to na rynek kryptowalut. Nie ma wątpliwości, że tego typu krok ze strony giganta e-commerce przyśpieszyłby adopcję BTC na świecie i miałby pozytywny wpływ na kurs.

Wystarczy przypomnieć, jak duży wpływ miała kwietniowa wiadomość dnia: Tesla zaczęła akceptować płatności w bitcoin. O ile jednak na zakup Tesli wciąż decyduje się stosunkowo niewiele osób, to zakupy w Amazonie cieszą się dużą popularnością. Od marca 2021 r. dostępna jest nawet polska odsłona sklepu. Jeżeli więc każdy z milionów klientów popularnego sklepu internetowego zyskałby możliwość opłacenia zamówienia kryptowalutami, na pewno miałoby to istotny wpływ na wzrost ceny.

Niestety, na razie nie ma co liczyć na to, co zapowiedział anonimowy informator: „Amazon zacznie akceptować płatności w BTC jeszcze w tym roku”. Rzecznik prasowy firmy poinformował, że niezależnie od naszego zainteresowania przestrzenią (kryptowalutową), spekulacje, które pojawiły się wokół naszych planów dotyczących kryptowalut, nie są prawdziwe:

“Notwithstanding our interest in the space, the speculation that has ensued around our specific plans for cryptocurrencies is not true”.

Jest nadzieja dla osób, które chcą płacić w Amazonie BTC

Wciąż jednak jest nadzieja, że w przyszłości taka opcja zostanie wprowadzona. Zgodnie ze słowami rzecznika: skupiamy się na sprawdzaniu, jak mogłoby to wyglądać dla klientów robiących zakupy w Amazon:

„We remain focused on exploring what this could look like for customers shopping on Amazon”.

To, że Amazon jest zainteresowany technologią blockchain i kryptowalutami potwierdzają również liczne oferty pracy. Szczegóły znajdziesz w artykule: Amazon rekrutuje na stanowiska związane z cyfrowymi walutami i blockchainem.

Komentarze