Amazon rekrutuje na stanowiska związane z cyfrowymi walutami i blockchainem

1 729

Amazon zamieścił kolejne ogłoszenie o pracę, które może zainteresować entuzjastów kryptowalut.

O ile jednak wcześniejsze oferty dotyczyły przede wszystkim blockchaina, tym razem zaznaczono, że chodzi o stanowisko Digital Currency and Blockchain Product Lead (Lider Produktu ds. Walut Cyfrowych i Blockchain).

Oferty pracy związane z blockchain w Amazon

Łącznie z najnowszą ofertą, na oficjalnej stronie z ofertami pracy w Amazon (amazon.jobs) znajdują się obecnie 74 oferty związane z blockchain. Praca dostępna jest między innymi w USA (Seattle, Cape Town, Herndon), Wielkiej Brytanii (Londyn) oraz Japonii (Tokio).

Oferty pracy związane z krypto dostępne są również w innych firmach, czego przykładem jest Praca dla specjalistów blockchain w JP Morgan Chase oraz Praca: Blockchain (Solidity) Developer – 100% zdalnie.

Jeżeli zainteresowanie giganta e-commerce cyfrowymi walutami przełożyłoby się na wprowadzenie możliwości płacenia kryptowalutami za zakupy, z pewnością miałoby to ogromny wpływ na kurs kryptowalut oraz pomogłoby w ich popularyzacji. W opisie oferty stanowiska Digital Currency and Blockchain Product Lead znajduje się pytanie do potencjalnych kandydatów, które potwierdza, że Amazon jest zainteresowany nowoczesnymi walutami:

„Do you want to innovate on behalf of customers within the payments and financial systems of one of the largest e-commerce companies in the world?”

Czy chcesz wprowadzać innowacje w ramach systemów płatniczych i finansowych jednej z największych firm e-commerce na świecie?

Od osób zainteresowanych pracą wymaga się między innymi głębokiego zrozumienia ekosystemu kryptowalut. Dodatkowo kandydat powinien posiadać wizję i strategię dla cyfrowej waluty Amazonu oraz Blockchain:

„Own the vision and strategy for Amazon’s Digital Currency and Blockchain strategy and product roadmap”.

Który gigant wejdzie w kryptowaluty jako następny?

Do tej pory Amazon nie wykonał żadnych istotnych kroków, które mogłyby świadczyć o tym, że firma jest zainteresowana wprowadzeniem płatności za pośrednictwem BTC lub innych kryptowalut. Podobnie było z Apple, które zdaniem niektórych analityków mogłoby na bitcoinie więcej stracić niż zyskać. Pomimo tego jakiś czas temu opisywaliśmy, że Apple Pay ogłasza wsparcie dla płatności bitcoin poprzez BitPay.

Komentarze