Praca dla specjalistów blockchain w JP Morgan Chase

6 445

Amerykański holding finansowy JP Morgan Chase poszukuje specjalistów blockchain. Nowe oferty pracy dotyczą między innymi posad dla inżynierów i analityków. Jest to kolejna wiadomość, która potwierdza zainteresowanie banku kryptowalutami i technologią blockchain.

Aktualnie na stronie dostępne są 33 oferty pracy związane z blockchain. Są to oferty, które zostały dodane w ciągu ostatnich trzydziestu dni. W opisach stanowisk zamieszczono niezbędne kwalifikacje, wśród których znajdują się między innymi pasja do technologii blockchain oraz ekscytacja wynikająca ze współpracy ze startupami blockchain.

Praca przy rozwiązaniach blockchain w JPMorgan Chase

Opisy wymagań wobec kandydatów zainteresowanych ofertami pracy nie precyzują, czy chodzi o bitcoina (BTC), etherum (ETH), czy inne kryptowaluty. Jednocześnie nie pozostawiają wątpliwości, że znany międzynarodowy bank w coraz większym stopniu interesuje się tym rynkiem. Co ciekawe, oferty dotyczą pracy w różnych lokalizacjach. Przykładowo:

  • Blockchain Launch Product Manager VP (USA)
  • Blockchain Researcher/Engineer (Grecja)
  • Software Development (Izrael)

Wszystkie aktualne i związane z blockchain oferty pracy w JPMorgan znajdziesz na stronie banku (LINK).

Zmiana w podejściu banków do rynku kryptowalut

Podobnie jak to miało miejsce w przypadku innych banków, JP Morgan Chase kilkukrotnie zmieniał swoje podejście do rynku kryptowalut. Obecne działania holdingu nie powinny jednak nikogo dziwić. Wystarczy zwrócić uwagę na ostatnie dokonania i plany takich gigantów jak PayPal, Visa czy Mastercard.

Jeżeli natomiast chodzi o polskie banki, warto wspomnieć o działaniach PKO Banku Polskiego. Jest to pierwsza polska instytucja finansowa, która ma na swoim koncie udane wdrożenie rozwiązania wykorzystującego możliwości technologii blockchain. Wciąż jednak niewiele jest ofert typu praca dla specjalistów blockchain w polskiej bankowości, szczególnie jeżeli porówna się ilość ofert z zagranicznymi bankami. Jeżeli jednak nic poważnego nie zatrzyma stale postępującej adopcji kryptowalut, taki stan rzeczy będzie musiał ulec zmianie.

W innym przypadku banki nie będą mogły zaoferować wystarczająco konkurencyjnych usług, szczególnie jeżeli porówna się je z takimi rozwiązaniami jak Celsius (atrakcyjne lokaty, tanie pożyczki oraz brak ukrytych opłat).

Komentarze