Apple Pay ogłasza wsparcie dla płatności bitcoin poprzez BitPay

7 402

Amerykańscy posiadacze BitPay Mastercard mogą teraz dodawać swoje karty zasobne w kryptowaluty jako sposób płatności w Apple Pay. BitPay zapowiada, że w kolejce na wdrożenie rozwiązania czekają już Google i Samsung.

Apple dotyka płatności w kryptowalutach

Niedawny raport RBC Capital Market wykazał, że Apple może znacznie zwiększyć swoje zyski, jeśli zacznie obsługiwać płatności krypowalutowe w ramach własnego portfela. Zamiast eksperymentować samodzielnie na własnym podwórku, Apple Pay zdecydowało się na podjęcie współpracy z BitPay.

BitPay to jeden z największych procesorów płatności kryptowalutowych, umożliwiający kupującym i sprzedawcom alternatywnie wysyłanie lub otrzymywanie płatności w aktywach cyfrowych lub fiducjarnych.

Firma BitPay stale wprowadza innowacje w swoich globalnych rozwiązaniach blockchain, aby płatności za pomocą BTC i innych kryptowalut były szybsze, łatwiejsze i bezpieczniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Aplikacja BitPay Wallet została zaprojektowana tak, aby umożliwić klientom zarządzanie i wydawanie bitcoinów, a także zamianę ich na dolary i wydawanie za pomocą karty BitPay.

Partnerstwo pozwoli Apple ocenić popyt na płatności kryptowalutowe wśród klientów

Karta BitPay może być zasilana za pomocą bitcoin, bitcoin cash, ether i czterech stablecoinów powiązanych z dolarem: USDC, GUSD, PAX i BUSD. Karta BitPay Prepaid Mastercard jest wydawana wyłącznie uprawnionym do tego obywatelom USA.

Mamy tysiące klientów aplikacji BitPay Wallet korzystających z karty BitPay, którzy zawsze szukają nowych miejsc i sposobów na wydanie kryptowalut”powiedział Stephen Pair, CEO BitPay. „Dodanie Apple Pay, a wkrótce Google i Samsung Pay sprawi, że korzystanie z karty BitPay będzie łatwe i wygodne do użycia w celu zakupu zarówno przedmiotów codziennego użytku, jak i dóbr luksusowych”.

Aplikacja BitPay Wallet obsługuje szereg opcji kupowania i przechowywania kryptowalut oraz dokonywania płatności online. Użytkownicy mogą kupować karty podarunkowe od setek najlepszych sprzedawców detalicznych stacjonarnie i online. Karta BitPay umożliwia klientom natychmiastową konwersję kryptowaluty na walutę fiducjarną, która jest następnie ładowana na kartę i może być wydana wszędzie tam, gdzie akceptowana jest karta debetowa Mastercard. Klienci mogą również używać kart online do zakupów i wypłaty gotówki z bankomatów.

Może Cię zainteresować:

Komentarze