Garlinghouse: maksymaliści BTC hamują całą branżę krypto

CEO Ripple Brad Garlinghouse podzielił się swoimi przemyśleniami na temat tego, co hamuje całą branżę kryptowalut. Przy okazji porównał obecną sytuację na rynku krypto do ery dotcomów.

W dzisiejszym artykule Saylor: Bitcoin to krytyczne zabezpieczenie przed inflacją zaprezentowaliśmy stanowisko CEO MicroStrategy, który uważa, że bycie bitcoinowym maksymalistą za najlepszą opcję. Warto jednak zapoznać się z również z odmienną opinią, którą przedstawił CEO Ripple.

Trybalizm i maksymaliści szkodzą branży cyfrowych aktywów

O tym, że podkreślanie różnic występujących pomiędzy poglądami nie jest dobre, Brad Garlinghouse powiedział podczas Paris Blockchain Week: w mojej ocenie polaryzacja nie jest zdrowa.

„Polarization isn’t healthy in my judgement”.

Dyrektor generalny Ripple skrytykował również plemienność (trybalizm), który można zaobserwować wśród maksymalistów Bitcoina i innych kryptowalut. To właśnie przez takie podejście rynek cyfrowych aktywów, którego aktualna wartość przekracza 2 biliony dolarów, nie może się spokojnie rozwijać.

CEO Ripple ma BTC i ETH

Chociaż podejście Brada Garlinghouse’a mogłoby sugerować, że nie interesują go popularne kryptowaluty, nie zrezygnował z zainwestowania w cyfrowe aktywa. Przyznał, że posiada między innymi Bitcoina (BTC) i Ethereum (ETH). Oprócz nich w jego portfolio znajdują się również altcoiny. CEO Ripple przewiduje, że pomimo negatywnego wpływu maksymalistów i wspomnianej plemienności, w najbliższych latach branża krypto będzie się rozwijać.

„I own bitcoin, I own ether, I own some others (…) I am an absolute believer that this industry is going to continue to thrive”.

Kryptowaluty jak dotcomy

Brad Garlinghouse nie jest pierwszym przedstawicielem branży, który porównuje kryptowaluty do dotcomów. Już w ubiegłym roku miliarder Mark Cuban stwierdził, że Bitcoin jest jak Amazon podczas bańki dot com.

Co się natomiast tyczy firmy kierowanej przez Garlinghouse’a, ostatnio miało miejsce kolejne zwycięstwo Ripple nad SEC. W ubiegłym miesiącu informowaliśmy natomiast, że w raporcie Goldman Sachs uznano Ripple za jedną z „szans w zakresie płatności” (więcej informacji znajdziesz w artykule: Goldman Sachs dostrzega potencjał Ripple).

Może Cię zainteresować:

Komentarze