Goldman Sachs dostrzega potencjał Ripple

6 866

W najnowszym raporcie Goldman Sachs poświęconym aktywom cyfrowym i blockchain („Overview of Digital Assets and Blockchain”) uznano Ripple za jedną z „szans w zakresie płatności”.

Oprócz Ripple wspomniano również o zaletach Circle i Coinbase.

Najważniejsze zalety Ripple

Za jedną z istotnych zalet Ripple wskazano sieć RippleNet, dzięki której banki mogą w czasie rzeczywistym rozliczać transakcje transgraniczne przy zachowaniu kontroli nad środkami. Więcej informacji na temat tego rozwiązania oraz kryptowaluty XRP znajdziesz w artykule: Ripple – opis kryptowaluty. Sieć jest wykorzystywana w 55 krajach na sześciu kontynentach i nie tylko ułatwia przesyłanie środków, ale dodatkowo pozwala obniżyć koszty transakcyjne.

Uznanie Ripple przez Goldman Sachs za „szansę dla płatności” pokazuje, że tradycyjne banki coraz bardziej przyglądają się kryptowalutom i technologii blockchain. Z drugiej strony już w kwietniu 2019 roku informowaliśmy, że Bank Światowy popiera produkty Ripple i widzi ogromny potencjał w DLT. W ubiegłym roku firma Ripple Labs została zarejestrowana w przyjaznym kryptowalutom stanie Wyoming.

To, że banki powinny zacząć oferować usługi związane z kryptowalutami, potwierdziło również niedawne badanie przeprowadzone przez Cornerstone Advisors. Blisko 60% ankietowanych (chodzi o osoby, które mają już kryptowaluty) chętnie korzystałoby z usługi banku, aby inwestować w krypto. Nic więc dziwnego, że jeden z największych banków w Izraelu wprowadza handel BTC i ETH.

W chwili pisania artykułu kurs Ripple (XRP) wynosi 0,878 USD. Chociaż w ostatnim tygodniu kryptowaluta odnotowała 9% wzrost, to aktualna cena znajduje się aż o 74% poniżej ostatniego ATH, które miało miejsce w styczniu 2018 r. XRP osiągnął wówczas historyczny rekord na poziomie 3,40 USD.

Szanse w zakresie płatności (opportunity in payments)

Goldman Sachs dostrzega również potencjał w Circle (firmie odpowiedzialnej za stworzenie popularnego stablecoina USD Coin USDC) i płatnościach obsługiwanych przez Coinbase.

Co sądzisz o projektach, które znalazły się w raporcie Overview of Digital Assets and Blockchain przygotowanym przez Goldman Sachs? Czy rzeczywiście to właśnie Ripple, Circle i Coinbase mogą wpłynąć na płatności?

Może Cię zainteresować:

Komentarze