Czy to już rynek niedźwiedzia?

Nie da się zaprzeczyć, że nastroje na rynku nie są obecnie najlepsze, a chociaż nie brakuje dobrych informacji (zainteresowanie bitcoinem ze strony największych banków, ciągłe dokupowanie BTC przez MicroStrategy i Square), to niektórzy analitycy utwierdzają się w przekonaniu, że mamy już rynek niedźwiedzia.

Opinie te bazują przede wszystkim na danych, zgodnie z którymi wieloryby (inwestorzy obracający ogromnym kapitałem) wciąż wysyłają swoje bitcoiny na giełdy kryptowalutowe.

Opinia Ki Young Ju na temat obecnej sytuacji na rynku

Takiego zdania jest między innymi CEO serwisu CryptoQuant Ki Young Ju, który ostrzegał wczoraj przed dużą niepewnością, jaka panuje obecnie na rynku bitcoina. Tym samym analityk dołączył do grona osób, które niedawne ATH w okolicach 64 500 USD uważają za szczyt hossy.

Jak przyznał: „Nienawidzę tego mówić, ale wygląda na to, że rynek niedźwiedzia na BTC się potwierdził”:

„I hate to say this, but it seems like the $BTC bear market confirmed”.

Ktoś sprzedaje, ktoś inny kupuje

Niedźwiedzie nastroje nie pasują do działań MicroStrategy. Zaledwie wczoraj pisaliśmy, że MicroStrategy posiada już ponad 105 000 bitcoinów. Najnowszy zakup opiewa na 13 005 BTC. Inwestycji związanych z blockchainem dokonał również jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie. Informacje na ten temat znajdziesz w artykule: Morgan Stanley zainwestował 48 milionów dolarów w startup związany z blockchainem.

Warto również mieć na uwadze opinie dyrektorów zarządzających funduszami hedgingowymi. Przewidują oni, że fundusze w ciągu pięciu najbliższych lat będą miały około 10% aktywów w kryptowalutach (kryptowalutowe aktywa funduszy hedgingowych).

Jaki będzie kurs bitcoina za kilka miesięcy?

Jakie jest Wasze zdanie na temat sytuacji rynku? Czy rzeczywiście nastał rynek niedźwiedzia i jedyną opcją na najbliższe miesiące jest hodlowanie lub granie na spadki? A może wciąż czekacie na spektakularne wzrosty zgodne z tym, co przewiduje popularny analityk PlanB? Jego ostatnie prognozy ceny dla BTC znajdziesz w artykule Czy wartość bitcoina przekroczy w tym roku milion złotych?

Komentarze