MicroStrategy posiada już ponad 105 000 bitcoinów. Najnowszy zakup opiewa na 13 005 BTC

3 337

MicroStrategy kupiło kolejną porcję bitcoinów. Chociaż w obecnej chwili rynek zdaje się nie reagować na te doniesienia, przekroczenie 100 000 BTC w bilansie firmy Michaela Saylora powinno robić niemałe wrażenie…

MicroStrategy ma już ponad 100 000 bitcoinów

Zgodnie z treścią tweeta opublikowanego dziś przez dyrektora generalnego Michaela Saylora, producent oprogramowania branży business intelligence MicroStrategy kupił właśnie kolejną partię bitcoinów, zwiększając stan swojego posiadania do nieco ponad 105 000 BTC.

Tym razem firma kupiła kolejne 13 005 BTC, przeznaczając na ten cel 489 milionów dolarów w gotówce, po średniej cenie 37 617 dolarów za monetę.

Jak informowaliśmy Was wcześniej, 7 czerwca firma zaoferowała inwestorom możliwość zakupu zabezpieczonych papierów wartościowych o wartości 400 mln USD, planując zainwestować zaciągnięty dług w bitcoin. Wśród wielu komentatorów branżowych ruch ten spotkał się z mieszanymi odczuciami. Dzień później MicroStrategy zwiększyło wymiar swojej oferty do pół miliarda dolarów.

W czasie jednego z ostatnich wywiadów Michael Saylor tak opowiedział o modelu inwestycyjnym, którym kieruje się jego firma:

„MicroStrategy jest pierwszą firmą, która przeprowadza aukcję holenderską lub odkupuje akcje, aby kupić BTC. Jesteśmy pierwszą firmą, która oferuje ofertę długów, aby kupić bitcoin. W zeszłym tygodniu staliśmy się pierwszą firmą, która przeprowadziła ofertę długu zabezpieczonego, aby kupić bitcoin”.

Zapytany o opinie inwestorów na temat jego obsesji na punkcie Bitcoina, Saylor po raz kolejny wyjaśnił sytuację. Przed okresem zainteresowania BTC, akcje MicroStrategy kosztowały około 120 USD za sztukę. Byli dochodową firmą, ale gotówka była pasywem w ich bilansie. Zmienili model, zmienili bazę akcjonariuszy „i przekształcili się w firmę, która jest w stanie sprzedawać oprogramowanie dla przedsiębiorstw oraz nabywać bitcoin”.

Teraz, gdy cena bitcoina spadła do poziomów niewidzianych od trzech tygodni, firma kupiła BTC za gotówkę.

Komentarze