Czy Bitcoin zastąpi USD?

2 418

Probitcoinowy miliarder Jack Dorsey twierdzi, że BTC może z czasem zastąpić dolara amerykańskiego.

Takie stanowisko zaprezentował w odpowiedzi na pytanie zadane przez raperkę Cardi B.

Bitcoin ważniejszy od Twittera

Dorsey, który wielokrotnie podkreślał, że popularna kryptowaluta będzie miała istotny wpływ na rozwój Twittera (zobacz również: Czy Twitter potrzebuje BTC?) opuścił niedawno swoją firmę, aby zająć się kryptowalutami. Pierwszą istotną zmianą wynikającą z porzucenia Twittera było ogłoszenie, że jego druga firma Square zmienia nazwę na Block.

Najprawdopodobniej pod tym szyldem w najbliższych miesiącach wypuszczony zostanie portfel sprzętowy Dorseya (co opisywaliśmy w artykule: Jesse Dorogusker potwierdza portfel sprzętowy Square) oraz zdecentralizowana giełda kryptowalut (Square ogłasza plany odnośnie zdecentralizowanej giełdy bitcoin).

Liczy się tylko jedna kryptowaluta

Jack Dorsey swoimi wypowiedziami wielokrotnie udowadniał, że chociaż jest entuzjastą BTC, to inne kryptowaluty nie mają dla niego wartości. Nic więc dziwnego, że na wiadomość o treści czy sądzicie, że kryptowaluty zastąpią dolara? która została zamieszczona na profilu popularnej artystki (konto @iamcardib obserwuje ponad 20,6 miliona osób):

„Do you think crypto is going to replace the dollar?”

Dorsey odpowiedział krótkim: tak, Bitcoin.

„Yes, Bitcoin will”.

Pytanie artystki polubiło 61,2 tysiąca osób, a odpowiedź zamieszczona przez byłego CEO Twittera zebrała ponad 17 tysięcy polubień. Do dyskusji dołączyło wielu internautów.

Jack Dorsey krytycznie na temat Web 3.0

Warto również wspomnieć o sceptycznym nastawieniu Dorseya wobec Web 3.0, który podobnie jak Elon Musk nie uważa, aby było to coś przełomowego. O ile Musk określił ten termin jako buzzword, który firmy stosują wyłącznie w celach marketingowych (więcej informacji znajdziesz w artykule: Czy Neuralink jest lepszy niż metaverse?) to Jack Dorsey podał dalej mem przedstawiający Web3 jako źródło wody, która płynie przede wszystkim do przedstawicieli funduszy z Doliny Krzemowej (dla detalistów zostają jedynie resztki).

Co sądzisz o tym, że BTC mógłby zastąpić USD? Czy banki, a przede wszystkim rządy dopuszczą do takiej sytuacji?

Komentarze