Square zmienia nazwę na Block

2 786

Square, czyli druga popularna firma Jacka Dorseya zmieni nazwę na Block. W ten sposób firma chce podkreślić swój związek z blockchainem.

Jack Dorsey nie próżnuje

Zaledwie wczoraj informowaliśmy, że Jack Dorsey zostawia Twittera | Były CEO chce w 100% skupić się na Bitcoinie, a już widać pierwsze efekty. W opublikowanym dzisiaj komunikacie znalazła się informacja, że Square zostanie oficjalnie przemianowane na Block z dniem 10 grudnia 2021 r.

Zmiana nazwy firmy Dorseya

Firma Square jest często określana jako konkurencja PayPala. Jej oferta obejmuje usługi finansowe przeznaczone dla małych, średnich i dużych firm.

Jednocześnie Square zajmuje obecnie 4 miejsce na liście spółek publicznych, które mają w swoim portfelu najwięcej Bitcoinów. Z portfelem, na którym znajduje się aż 8 027 BTC, Square znajduje się zaraz za firmami Galaxy Digital Holdings, Tesla i oczywiście MicroStrategy, której regularne zakupy często opisujemy na łamach BitHub (MicroStrategy nie zwalnia i dokupuje ponad 7000 Bitcoinów).

Firma chce dzięki tej zmianie pokazać zarówno związek z technologią blockchain, jak i decentralizacją. Jack Dorsey poinformował, że Block to nowa nazwa, ale cel w postaci wzmocnienia pozycji ekonomiczniej się nie zmieni. Nie ma znaczenia, w jaki sposób się rozwijamy lub zmieniamy, będziemy kontynuować tworzenie narzędzi, które będą miały pozytywny wpływ na ekonomię.

„Block’ is a new name, but our purpose of economic empowerment remains the same. No matter how we grow or change, we will continue to build tools to help increase access to the economy”.

Square jak Facebook

Pod koniec października doszło do innej istotnej zmiany. Wtedy też Mark Zuckerberg zapowiedział, że Facebook zmienia nazwę na Meta. Twórca najpopularniejszego portalu społecznościowego nie miał jednak na myśli samego rebrandingu.

Nazwa Meta odpowiada w tym przypadku nowemu kierunkowi rozwoju firmy, który będzie mocno związany z cyfrowymi światami. Sam Zuckerberg przyznał, że to nie social media, ale metawers będzie priorytetem dla jego firmy.

Co sądzisz o zmienianiu nazw przez firmy, które są już znane?

Komentarze