Czy Binance US zdecyduje się na IPO?

2 153

Debiut Binance na giełdzie to coś, co w obecnej sytuacji trudno sobie wyobrazić. Jednocześnie Changpeng Zhao (CEO Binance) poinformował, że amerykańska wersja giełdy (Binance.US) przygląda się ścieżce IPO.

Binance & Future of CeDeFi VS DeFi

O możliwości wprowadzenia Binance na giełdę CZ poinformował podczas konferencji online zorganizowanej przez SCB 10X. CEO Binance Changpeng Zhao wystąpił w bloku zatytułowanym Binance & Future of CeDeFi VS DeFi.

W pewnym momencie Mukaya (Tai) Panich zadała mu pytanie o pierwszą ofertę publiczną, na co CZ odpowiedział: Binance US przygląda się ścieżce pierwszej oferty publicznej. Większość regulatorów jest zaznajomionych z jednym schematem związany z posiadaniem głównej siedziby i korporacyjnej struktury. My natomiast tworzymy te struktury, aby przeprowadzenie IPO było łatwiejsze:

„Binance US is looking at IPO route. Most regulators are familiar with a certain pattern (having HQ, having corporate structure). But we are setting up those structures to make it easier for an IPO to happen”.

Chociaż CEO Binance nie udzielił żadnych szczegółowych informacji ani nie podał dat, to już samo rozważanie przeprowadzenia IPO jest zaskakujące. Od dłuższego czasu giełda ma problemy z regulatorami:

Jednocześnie CZ przyznał niedawno, że Binance zwróci większą uwagę na to, aby działalność giełdy nie naruszała żadnych przepisów. Opisywaliśmy to w artykule: Binance chce spełnić wymogi organów regulacyjnych. Giełda wycofała się również z tokenów akcji, które za kilka miesięcy będą obsługiwane przez inną platformę (Binance zawiesza wsparcie dla tokenów giełdowych).

Wejście Binance na giełdę nie byłoby pierwszym tego typu wydarzeniem, ponieważ w tym roku miało miejsce IPO Coinbase przygotowane przez Goldman Sachs. Co ciekawe CZ jeszcze w lipcu ubiegłego roku gratulował konkurencji planów związanych z IPO i uznał je za istotne przetarcie szlaku dla branży. Jednocześnie zaprzeczył, aby Binance miał podążyć podobną drogą:

I usually don’t comment on other exchanges. But would like to congratulate Coinbase on the IPO plan. Pushing/paving the way for other crypto businesses. And to answer the question. No, Binance is NOT planning an IPO. We plan to decentralize more.

Komentarze