IPO Coinbase | Przygotuje je Goldman Sachs

Gigant finansowy Goldman Sachs ma przewodzić przygotowaniom do pierwszej oferty publicznej (IPO) amerykańskiej giełdy kryptowalut Coinbase.

IPO Coinbase i Goldman Sachs

Po złożeniu wstępnych dokumentów regulacyjnych w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), firma zatrudniła rzekomo Goldman Sachs do obsługi IPO. Coinbase byłaby pierwszą giełdą z siedzibą w USA, która pojawiłaby się na giełdzie.

Coinbase zaczęła planować swój debiut giełdowy już w lipcu. W tamtym czasie giełda kryptowalut skłaniała się w kierunku bezpośrednich notowań, a nie IPO. Na razie nie jest jasne, jaką ścieżką podąży Coinbase w ramach debiutu giełdowego.

18 grudnia Coinbase ogłosiła fakt złożenia projektu rejestracji w SEC. Według CoinMarketCap, jako jedna z wiodących platform wymiany kryptowalut, Coinbase Pro notuje, w ciągu ostatnich 24 godzin, obrót na poziomie 1,89 miliarda dolarów. Na platformie zaparkowane są aktywa o wartości ponad 25 miliardów dolarów od ponad 35 milionów zweryfikowanych użytkowników.

Na podstawie wyceny z 2018 roku, Coinbase była warta 8 miliardów dolarów. Według Messari, po debiucie giełdowym Coinbase może być wyceniona na 28 miliardów dolarów:

„Niedawno firma zmieniła zarząd, włączając w jego ramy inwestora venture capital Marca Andreessena, weterana Google Gokula Rajarama oraz byłego CFO Cisco – Kelly’ego Kramera, co wydaje się być ostatecznym etapem przygotowania do IPO, które mogłoby zaskutkować wyceną firmy na poziomie 28 miliardów dolarów”.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze