Binance zawiesza wsparcie dla tokenów giełdowych

Użytkownicy giełdy Binance, który aktywnie korzystali z wprowadzonych niedawno tokenów giełdowych, nie mają powodów do radości. W rozesłanej do klientów wiadomości firma poinformowała o planowanym zakończeniu wsparcia dla tej usługi.

Decyzja ta nie powinna być jednak zaskoczeniem, szczególnie że w ostatnich dniach giełda Binance jest nieustannie atakowana przez organy regulacyjne, a wprowadzenie tokenów powiązanych z kursem akcji od samego budziło ich niezadowolenie.

Co dalej z tokenami akcji?

Zgodnie z treścią maila, jakiego dostali użytkownicy Binance, giełda nieprzerwanie rozwija swoje produkty i dokonuje ich oceny, aby zaspokoić potrzeby wszystkich użytkowników. Jednocześnie zakończy wsparcie dla tokenów giełdowych, co pozwoli pracownikom giełdy skupić się na innych projektach.

Natychmiastowe wstrzymanie obsługi tokenów

Decyzja o zakończeniu wsparcia dla tej usługi została wprowadzona ze skutkiem natychmiastowym. Tym samym żadne nowe tokeny akcyjne nie będą już dostępne na stronie giełdy. Dodatkowo giełda przestanie całkowicie obsługiwać wprowadzone tokeny (związane z takimi spółkami jak Apple Inc., Coinbase Global Inc., Microsoft Corporation, MicroStrategy Incorporated oraz Tesla Inc.) z dniem 14 października 2021 r. Informacja na ten temat wyświetla się również użytkownikom, którzy zalogują się na swoje konto na giełdzie Binance i przejdą do zakładki z tokenami akcyjnymi.

Czy wciąż można sprzedać tokeny akcji na Binance?

Użytkownicy, którzy wcześniej dokonali zakupu tokenów, mogą je sprzedać w ciągu 90 najbliższych dni lub zachować, aby przenieść na nową platformę. Tym samym bez względu na to, jaką decyzję się podejmie, nie trzeba się martwić, że straci się zainwestowane pieniądze. Giełda zapowiada, że będzie przypominała użytkownikom o konieczności podjęcia decyzji w sprawie ewentualnej sprzedaży tokenów akcyjnych.

Nowa platforma związana z tokenami akcyjnymi

Jeżeli jednak ktoś chce dalej handlować tokenami akcyjnymi, to nowy portal ma zostać udostępniony przed 15 października bieżącego roku. O ile więc klienci Binance stracą możliwość inwestowania w tokeny giełdowe bezpośrednio ze swojego konta, to prawdopodobnie będą mogli to robić bez żadnych problemów na platformie CM-Equity AG.

Komentarze